Wpis z mikrobloga

#asg - mam prooblem z replika AK z Cymy... Po napelnieniu i nakreceniu hicapa zapinam go do repliki i slysze dzwiek jakby zwalniania jakiegos mechanizmu w magazynku. Oczywiscie nie strzela i musze znowu dokrecac. Jak dokrecam zapiety magazynek to jest ok, ale troche to niewygodne. Wie ktos co to moze byc?
  • 11
@kloner11: Czyli mniej dokręcać, ok... a po czym generalnie można poznać, że dokręciłem już wystarczająco? :P W sensie nakręcając dopiero napełniony magazynek słyszymy przeskakiwanie kulek, ale przy kolejnym dokręcaniu już nie ma tego dźwięku.
@neo_vir: Ja robię tak, że podkręcam trochę sam magazynek, potem podłączam do repliki i jeszcze kilka podkręceń- w trakcie strzelania co jakiś czas na wyczucie kilka podkręceń.
Aaaa mam jeszcze jedno pytanie, bo rozne opinie slyszalem. Czy w momencie kiedu replika lezy mi w szafie trzeba z niej wyciagac baterie? Ni-MH.
@martinez98: hicap dostałem razem z repliką... sprzedawca mówił, żeby kręcić nawet około minuty - teraz już po Waszych wskazówkach wiem, że chłop pieprzył po prostu. Czy hicap od midcapa różni się tylko pojemnością? Dlaczego polecasz midcap? Jest jakaś różnica w sposobie działania?
@neo_vir: midcap ladujesz szybkoladowarką, nie nakręcasz, tylko ładujesz i przepinasz. Jest bardziej realnie... więcej kulek niż w realu, ale mniej niż hicap.
Może z tą minutą strzelał, ale kręci się zwykle do oporu, tyle, że po podpięciu magazynka, a nie poza repliką.
@martinez98: kumam... a jak jest z opróżnianiem magazynka? Wczoraj próbowałem wystrzelać pozostałe po strzelaniu kulki ze swojego magazynka. Podpiąłem, nie dokręcałem tylko wywaliłem kilka serii aż przestały wylatywać kulki... ale po odpięciu magazynka dalej widziałem je w wylocie. One zawsze tam zostają w jakiejś ilości, czy oznacza to, że sprężyna w magazynku jest już słaba?
@neo_vir: Zawsze kilka zostaje nie ważne z jakiego maga strzelasz. Po zakończeniu strzelania zawsze strzał na single dla zluzowania sprężyny w gearboxie.
W magazynkach masz taki hmmm przełącznik (na zdjęciu tam gdzie sprężynka obok wylotu kulek). Jak przesuniesz to zwalnniasz kulki, nie musisz wszystkiego wystrzelać, możesz opróżnić magazynek ręcznie (i warto, by nie ubijać sprężyny).
źródło: comment_XO4R8plDNwMdygXDYwoLShRva5CDcezj.jpg