Wpis z mikrobloga

Pograłem trochę w #hotlinemiami2 i jestem trochę rozczarowany tą grą. Klimat i muzyka nadal są świetne ale rozgrywka wyraźnie kuleje. Fajnie że dodano kilka grywalnych postaci, które mają ciekawe umiejętności ta gra miała naprawdę duży potencjał. Niestety Hotline miami 2 ma jeden poważny problem - poziomy są źle zaprojektowane. O ile w jedynce na upartego można było praktyczne każdy poziom przejść bez oddania strzału, co sprawiało najwięcej frajdy, tak tutaj jest to praktycznie niemożliwe. Gra wymusza korzystanie z broni palnej, przez nieprzemyślaną konstrukcję plansz. A najgorsze jest to że w wielu poziomach, gdzie są duże otwarte przestrzenie łatwo jest zginąć przez to że zastrzeli nas ktoś zza ekranu, lub znikąd wybiegnie pies i nas zagryzie. O ile w jedynce nie miałem problemów z ciągłymi restartami, bo wiedziałem, że każda śmierć to moja wina, mój brak zręczności lub pomyślunku i sprawiało to że nie pojawiała się irytacja, tak w dwójce częściej zdarza się że ginę przez źle zaprojektowany level i to jest wkurzające. Niemniej uważam że warto zagrać choćby dla samej muzyki i klimatu.

w sumie wyszła mi z tego wpisu troche #recenzja
#hotlinemiami #gry #grajzwykopem #opinia #muzyka
trothopefr - Pograłem trochę w #hotlinemiami2 i jestem trochę rozczarowany tą grą. Kl...
  • 5
  • Odpowiedz
@trothopefr: A ja uważam, że nie jest źle, czasami trzeba było trochę pomyśleć jak dojść do rozwiązania, np. w bodajże drugiej scenie z udziałem Richtera problemem był grubszy jegomość i miałem przez moment zgryz jak go załatwić :) Wydaje mi się też, że wydłużyli okienko na combo i mnie to osobiście zachęcało do podejmowania większego ryzyka. Mam wrażenie, że gra stała się łatwiejsza, ale nie odblokowałem jeszcze trudnego trybu. Z drugiej
  • Odpowiedz
@trothopefr: Cumplu po padzie, absolutnie nie chcę Cię obrazić tym pytaniem, ale... czy Ty ogarnąłeś klawiszologię w tej grze? Pytam, bo piszesz, że zabijają Cię zza ekranu, a ja zastanawiam się, jak to możliwe, bo z opcją rozglądania się (na pc standardowo jest to lewy shift) jesteś w stanie widzieć mapę nawet poza zasięgiem wzroku przeciwników.
  • Odpowiedz