Wpis z mikrobloga

pobawmy się w gdybynierstwo. jesteście GM-em jednego z 5 najsłabszych w tym sezonie zespołów (NY, PHI, MIN, LAL, ORL). kogo gonicie w drafcie i dlaczego? zawsze bierzecie najlepszego dostępnego gracza, czy dopasowujecie się do potrzeb zespołu?

im bardziej się zagłębiam, tym więcej mam wątpliwości. okafor mający iść z jedynką ma ofensywę na poziomie młodego shaqa, ale jego obrona będzie maksymalnie przeciętna, do tego dochodzą problemy z wolnymi i grą poza paint. russell ma wskaźniki porównywalne do stepha i hardena, z jeszcze wyższym assist ratio, do tego dobrze broni. towns już broni kosmicznie, blokuje, kradnie piłki, zbiera na wysokim procencie, ale jest ograniczany ofensywnie w obecnym zespole liczbą minut i zakazem rzucania z dystansu, co też potrafi, jego panowanie nad piłką jest niespotykane przy takim wzroście (jako kibic minnesoty i jego samego odkąd go zobaczyłem w wieku lat 16 jestem mocno za tym wyborem przez MIN). ta trójka wydaje się być najsilniejszą, a za plecami ma jeszcze mudiaya, który mnie jakoś mocno nie przekonuje, ale może być lepiej rozgrywającą wersją westbrooka, superatletycznego (jak na białasa :P), dobrze rzucającego i podającego hezonję, zajebistego obrońcę cauley-steina, mylesa turnera, będącego być może prototypowym centrem z obroną obręczy i rzutem za 3 i paru skrzydłowych mających 2 way game.

#nba #koszykowka
  • 7
@bartoszfcb: Mudiay superatletyczny jak na białasa? :D Coś źle zrozumiałem, bo przecież on jest czarny ;)

Najłatwiej mają 76ers. 1. wybór Russell, 2. wybór Mudiay. Branie wysokiego bez próbowania pary Noel-Embiid jest bez sensu, a Russell ze swoimi skillami idealnie tam wchodzi.
@bartoszfcb: w tych zespołach to nie ma co myśleć o dobieraniu do drużyny bo drużyny nie ma. Zakładam że drużynę buduje się wokół gracza/y z top 20 ligi lub z potencjałem na to że kiedyś nimi będą.

76ers mają się budować wokół dwóch wież - Noel i Embiid(a przecież Joel nie zagrał jeszcze), Wilki to tandem Wiggins Rubio(przy czym mam wątpliwości czy Rubio to taki rozgrywający który nadaje się na granie
@kosteq64: superatletyczny białas odnosi się do hezonji. polecam go oglądać w barcelonie w tym sezonie.

@appylan: u sixers z racji posiadania embiida wykluczyłbym tylko okafora, noela jak twierdził hinkie mogą sie pozbyć. dlaczego rubio ma się nie nadawać na zachód akurat? świetnie broni i rozgrywa, ma ogromny, pozytywny wpływ na drużynę. co do LAL i NYK się zgadzam, mogą iść duże nazwiska. pojawiły się już plotki, że knicks mogą handlować
@bartoszfcb: Chodzi mi o to żeby jak ognia nie unikali ściągania rozgrywającego z draftu bo Rubio może i dobry ale Zachód nie wybacza i tutaj trzeba mieć elitę aby myśleć o PO. Niby LaVine jest jeszcze PG ale będzie się musiał zrobić SG :P
@appylan: daj spokój z lavinem na jedynce, zupełnie się tam nie nadaje. rubio jest mocno underrated moim zdaniem, szczególnie wśród ekspertów niewchodzących w zaawansowane statystyki. liczę na to, że flip się odsunie na boczny tor jak przyjdzie co do czego i pozwoli przejąć drużynę jakiemuś świeżemu trenerowi.