Wpis z mikrobloga

Spora częsc Wykopu sie oburza że Ukriancy nie chca sie przyznac do Wołynia a jednoczesnie znalezisko o tym że w Jedwabnym zabjali Niemcy a nie Polacy wbiło na główna z płomieniem a ju widze dzisiaj dzisiaj będzie kolejne.
http://www.wykop.pl/link/2221686/ostatni-swiadek-mordu-w-jedwabnem-to-byli-niemcy/?utm_source=podobne_link&utm_medium=link_0&utm_campaign=podobne_link - główna z płomieniem
http://www.wykop.pl/link/2436783/swiadek-mordu-w-jedwabnem-to-byli-niemcy-wideo/ - dzisiaj
Otóż drodzy zaprzeczacze. Ukraińcy tez mają takich "świadków" którzy albo twierdzą że to Polacy zaczeli, albo że było tyle samo ofiar po obu stronach, albo że to nie UPA zabijało. W Hucie Pieniackie też mordowali niemieccy nazisci a nie ukraińskie SS bo przecież są "świadkowie".
I tak samo ja Wy łapią się tego że "to nie my" bo to naturalny odruch aby wyprzeć ciemne sprawy z przeszłości. Owszem Gross napisał i nieprawdziwe rzeczy w ksiażce ale całkowite zaprzeczanie mordowi to przegięcie które nam szkodzi bo film ze znaleziska może posłużyć do uderzenia propagandowego w Polskę.

#ukraina
#jedwabne #zydzi #historia
  • 36
@PatologiiZew: Usunąlem bo nie zawieral uzasadnienia tylko prowokacyjny tag ne pasujacy poziomem do tematu.
Porównanie nei jest całkowicie bez sensu bo zasada jest taka sama. Porównuję zachowanie ludzi a nie władz państwa bo to o stornie ukrianskiej biore z komentarzy w necie czy stanowiska neobanderowców a nie oswiadczen Poroszenki czy Jaceniuka.
@PatologiiZew:
Wybiórczosc zarzuca mi osoba ktora zawsze ucieka od dyskusji o wieloletnim wspolpracowniku prorosyjskiego Piskorskiego ktory został zainstalowany we władzach RN bo mogłoby to zaszkodzic wizerunkowi tej partii.
Ja wiem co chciałem napisac i do czego sie odnosiłem.

Jakie jest Twoje zdanie na temat mordu w Jedwabnem. Brali w nim udział Polacy?
Ciekawi mnie opinia narodowca.
ktora zawsze ucieka od dyskusji


@szurszur: wskaż chociaż jeden taki moment albo przeproś. Kolejny raz z twojej strony lecą pomówienia bez konkretów.
Tak brali udział Polacy. Z bardzo różnych pobudek. Nie zamierzam tego usprawiedliwiać. Nie zamierzam też tego zestawiać z ludobójstwem na Wołyniu bo byłoby to pluciem w twarz dla ofiar.
@donmuchito1992: Skoro tak uważasz. Ciekawi mnie tylko z których słów taki pomysł.
@szurszur No i co miałem tam napisać? Pisałem serio. Żałuje że nie został kandydatem. Jedyne co mogłeś odpisać to wycieczka w stronę Mariana. Tak bardzo na temat kol.Sylwestra. Czekam więc na przeprosiny i życzę miłego dnia ;)
Nie zamierzam też tego zestawiać z ludobójstwem na Wołyniu bo byłoby to pluciem w twarz dla ofiar.


@PatologiiZew: Zestawiam reakcje ludzi żeby pokazac jak działą mechanim wyparcia sie a nie zeby porównywac skale obu tych mordów wiec nie sugeruj ze to jest plucie w twarze ofiar.

No i co miałem tam napisać? Pisałem serio.Żałuje że nie został kandydatem


@PatologiiZew: Czyli chcialbys żeby prezydentem Polski ostał gosc ktory wra z Piskorskim
@donmuchito1992: No i w czym problem? To całkowicie dwie różne ZBRODNIE. Inne okoliczności, inne motywy, inna skala. Inaczej też traktowane przez rządy.

@szurszur: Jak zwykle siła argumentu porażająca. Najlepiej zabronić ludziom wychodzenia z domu.Spytaj Maciejczuka co robił 3lata temu i czy jest prorosyjski. Spytaj go też jak rączkę złamał za swoją prorosyjskość :)
Zestawiasz grupkę wykopków z powszechną opinią ludności innego kraju. Rzetelnie. Może zestaw Jedwabne z Katyniem.
PS. czekam
@PatologiiZew: Jakie pomowienia? Przeciez zdaje się Winnicki mowil że powinismy zrezygnowac z wsparcia Ukriany czyli ustapic Rosji w zamian za tani gaz.
A co do kolegi Piskorskiego to chcesz mi zasugerowac że osoba z władz partii nie ma wpływu na jej linie programową?
@szurszur: A ja myślałem że to oskarżenia się udowadnia. Jeśli sugerujesz że Piskorski ma wpływ na linię programową RN to czas udać się na przymusowe leczenie. Jak mówimy o niskich podatkach czy likwidacji ZUSu to wpływ Korwina co nie? To jak z tymi dowodami na moje ucieczki? Czyżby puste słowa? Jeden link który nie potwierdza tego? Przejrzyj całą moją aktywność na wykopie. Więcej znajdziesz treści "antyrosyjskich" niż "pro". Tylko to już
@PatologiiZew: Nie pisalem że Piskorski ma wplyw. Raczej idee zaszczepione jemu koledze z kresu konferencji w Rosji.

Tak ciężko użyć słowa PRZEPRASZAM? ;)


@PatologiiZew: Za co mam przepraszac? Przeciez dostales link w kotrym zamist dyskusji smieszkujesz i atakujesz mnie byle nie pisac na powaznie o szkolonym wraz z Piskorskim w Rosji gosciu we wladzach RN.
@szurszur: Przecież napisałem że był moim kandydatem. Dalej tematu już nie podjąłeś. To jest ucieczka? Raczej jak już to z twojej strony bo nie podjąłeś tematu. Rozumiem że to jedyny argument żeby pisać o ciągłym uciekaniu? Ach ta rzetelność ;)
Zestawiasz grupkę wykopków z powszechną opinią ludności innego kraju. Rzetelnie. Może zestaw Jedwabne z Katyniem.


@PatologiiZew: Tak rzetelne bo ta opinia nie jest domeną tylko Wykopkow. Z sondażu opublikowanego kilka lat temu wynika że tylko 18% ankietowanych rodaków przyznaje że mordu dokonali Polacy.
15% uważa że wyłacznie Niemcy, 10% ze Niemcy przy pomocy Polaków, 11% Polacy siła zmuszeni przez Niemców. Czyli wiekszosc jednak zrzuca wine na Niemców. Porównanie zachowania (a nie