Wpis z mikrobloga

Mirki, Parę dni temu straciłem swoją pierwszą pracę w #uk. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Pracowałem od przyjazdu do Wielkiej Brytanii, czyli jakieś 15 miesięcy, ale niestety firma słabo ciągnie i trzeba było kogoś zwolnić (mnie i kolegę). Na szczęście dostałem 2 tygodniowy notice (zamiast standardowego tygodnia).W weekend posłałem parę CV. W tym do McDonalda, z którego przyszedł e-mail o rozmowę. Warto tam iść? Ktoś pracował/pracuje? Stawka minimum rozumiem?

Po jakich stronach w internecie warto się rozejrzeć w kierunku nowej pracy?

Dajcie ze trzy plusy na pocieszenie, zaraz idę do centrum obejść po paru agencjach. Zobaczymy.... Problem też taki, że muszę też niedługo zmienić stancję, a moje oszczędności to całe 150 funtów...

#pracazagranica #zagranico #praca #anglia
  • 55
  • Odpowiedz
  • 41
Ja przez 2 miechy w Holandii odlozylem ponad 1000e... nie wiem jak Wy wszyscy mozecie tak #!$%@? beztrosko hajs, no #!$%@? nie wiem. Nie mniej, zycze powodzenia.
  • Odpowiedz
@OverRide: dostaniesz w kosc w McDonaldzie za #!$%@? pieniadze i jeszcze wpadniesz w nawyki jedzenia tego syfu bo pracownicy maja znizki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak ogarniasz jezyk by sprzedawac w Macu na kasie to stac cie na wiecej.
  • Odpowiedz
to stac cie


@bluehead: No własnie z językiem nie mam żadnego problemu. Z większością anglików rozmawiam nawet na tematy specjalistyczne w miarę płynnie i na luzie. Wiem, że w Londynie jest sporo pracy, ale bilet na pociąg albo metro na 7 stref to wydatek około 60 funtów tygodniowo. Sporo.
  • Odpowiedz
@patrol798: nie każdy jedzie do UK odkładać. Niektórzy tu przyjeżdżają żyć, w takim wypadku nie zwraca się uwagi, które zimnioki są najtańsze, ale które są najsmaczniejsze, z czasem kupuje sie nowe laptopy, samochody a nie odkłada, żeby wrócić do Pl. Rozumiem kolege w stu procentach i dziwią mnie tego typu pytania.
  • Odpowiedz
@espectsorka: no ja żyję od półtora roku, wszystko mam co mi trzeba, zmieniłem mieszkanie na większe, kupiłem porządnego pc, laptopa, meble, lodówkę i 150 innych rzeczy. I nadal mam oszczędności.
  • Odpowiedz