Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki!

Oto czas na kolejną zabawę!

Zasady jak zawsze, jedna zagadka prowadzi do drugiej, jak dotrzesz do końca, będziesz wiedział(-a) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zagadki są lekkie, łatwe i przyjemne ʕʔ

Pierwsza to oczywiście ten wpis.

Powodzenia! ()


Pewnie wielu z Was, kojarzy ten początek z niesamowitych #darkalchemyrozdaje .
Specjalnie dla Was @DarkAlchemy zgodził się udzielić mi wywiadu!!!
Zapraszam do czytania!!!

Na wykopie jesteś dopiero od 9 miesięcy. Co Cie tu sprowadziło?
Długo byłem tylko biernym "przeglądaczem", bez konta i siedzącym na głównej. Potem, dzięki śmieszkom Leszka dotarłem na Mirko i zacząłem przeglądać. Po kilku miesiącach czytania i zaczynania odwiedzania Wypoku od Mirko postanowiłem zrobić ten pierwszy krok, założyłem konto! Chyba czegoś potrzebowałem, a konto było wymagane do pisania. I tak już się wciągnąłem, zacząłem się coraz bardziej udzielać, a #czarnolisto zaczęła rosnąć ;)

Dzisiaj Twój tag #darkalchemyrozdaje obserwuje aż 75 osób. Co skłoniło Cię do takiej formy rozdawania nagród Mirkowiczom?
75 osób to chyba nie jest zły wynik. Chociaż do #heheszki jeszcze mi trochę brakuje ( ͡º ͜ʖ͡º).
Dlaczego wymyśliłem taki sposób? Wzięło się to z tego, że posiadałem kilka niepotrzebnych kodów do gier, z HumbleBundle i innych promocji. Jednak wizja normalnego podania ich na Mirko przerażała mnie z uwagi na boty, które kody łapią w 2 sekundy. Musiałem wymyślić coś, co nie pozwoli im brać w tym udziału. Dlatego moje pierwsze rozdajo to były kody zakodowane chyba w Base64. Dla człowieka proste do rozkodowania, bot już się wyłoży ( ) Pod wpisem pojawiło się kilka komentarzy, że taka forma rozdawania jest lepsza, bo nie ma botów, a i nawet kilka osób potem też w ten sposób rzuciło kody. Jednak chciałem się trochę zabawić i jednocześnie sprawić, że zdobycie gry to nie będzie przeklepanie kodu lub plusowanie. Jeszcze w żadnym moim rozdajo plus nie był konieczny do wygranej (chyba ( ͡° ͜ʖ ͡°)). W ten sposób narodził się pomysł na małą zabawę {przyp. pierwszy wpis-zagadka }, polegającą na kombinowaniu z kodowaniem i spostrzegawczością. Nawet nie liczyłem, że znajdą się ludzie, którzy będą chcieli poświęcić swój czas, myślałem, że jak nie ma "Plus = szansa" to i zainteresowanie będzie zerowe. A jednak rozdałem grę i utworzyłem własny tag. I jakoś się potoczyło do tych 75. osób :)

Wielu graczy zastanawia się skąd bierzesz gry do swoich zagadek. Uchylisz nam rąbka tajemnicy?
Skąd biorę gry? Tajne przez poufne, ale mogę zdradzić, że mój portfel ma w tym swój udział ( ͡º ͜ʖ͡º)

Mimo wielu wspólnych mechanizmów, każde "rozdajo" różni się od poprzedniego. Skąd czerpiesz pomysły na zakodowywanie zagadek?
Pomysły biorę z głowy. Nie mam jakichś zagadek "zero", na które spoglądam żeby popodglądać pomysły, a powoli chyba by mi się to przydało ( ͡º ͜ʖ͡º) Mam kilka źródeł z algorytmami szyfrowania, Painta i głowę z pomysłami, tyle mi wystarcza (na razie) :)

Jak wygląda proces tworzenia zagadek?
Decyduję, że będzie zagadka. Potem przez godzinę/dwie siedzę na dupie i nic nie robię. Następnie jest moment mobilizacji i zaczynam tworzyć. Oczywiście zaczynam od końca, tworzę stronę z gratulacjami i informacją do wygranej, a potem myślę jakiego to niecnego sposobu użyć aby nakierować tam rozwiązujących. Gdy już mam pomysł to wcielam go w życie i znowu głowię się jak utrudnić dotarcie do niego. I tak w kółko, aż uznam, że już dość. Swoją drogą zawsze boję się, że nowe zagadki będą za łatwe ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Czym dla Ciebie jest #darkalchemyrozdaje? Czy to projekt długoterminowy, czy tylko na chwilę?
Nie mam pojęcia czy to będzie coś co będzie trwało dłuższy czas, czy może kiedyś mi się znudzi. Na razie jest to bardzo fajny sposób na rozruszanie głowy oraz zabawę, tak dla mnie jak i dla innych. Nie wiem czy i kiedy skończę się w tym babrać ;)

Czy #darkalachemyrozdaje może być pomysłem na życie? Czy w planach masz współpracę z jakąś firmą wydającą gry, lub szukasz sponsora projektu?
Pomysł na życie? Rozdawanie gier? Wątpię czy z rozdawania kasy można zarobić ( ) Nie szukałem nigdy jakichś "współpracowników", bo to by oznaczało pewnie jakieś zobowiązania i terminy, a ja wolę to robić wtedy kiedy chcę, a nie kiedy muszę. Co do sponsorów, to myślałem kiedyś nad zrobieniem jakiegoś funduszu na gry, na który można by było wpłacać dobrowolne datki, ale nie mam pojęcia jak by to trzeba było ugryźć i co zrobić, żeby stan finansów był jawny i nie było, że #oszukujo (,)

Twoje zagadki, to przewodni motyw profilu na Mikroblogu. Co jeszcze pojawia się w Twoich wpisach? Masz inne zainteresowania, którymi się tutaj dzielisz?
Tak, to jest motyw przewodni, ale mam też trochę innych wpisów. Głównie jakieś #heheszki bo w końcu jesteśmy na portalu ze śmiesznymi obrazkami, Wykop peel ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale było też trochę wpisów nt. astronomii, bo jest to temat, którym się interesuję od... no, od dzieciaka i czasami fajnie jest się z innymi podzielić tym co się wie, bądź sprowokować dyskusję na ciekawy temat i samemu się czegoś dowiedzieć :)

Tak trochę prywatniej. Oczywiście na ile tylko możesz i chcesz. Opowiedz coś o sobie.
Kim jesteś i czym się zajmujesz tajemniczy DarkAlchemy?
Kim jestem? Jestem młodym człowiekiem, aktywnie studiującym na PWr i to chyba tyle co bym chciał o sobie powiedzieć. Jak ktoś jest zainteresowany czymś więcej to zawsze może napisać i porozmawiać na PW, może coś mi się wymsknie przypadkiem ( ͡º ͜ʖ͡º)

Dziękuję Ci ślicznie za rozmowę i z niecierpliwością czekam na nowe zagadki.
No elo.

TAGI: #wywiadznicy #darkalchemyrozdaje #slawniwykopowicze
Obserwujcie tag #wywiadznicy Może Was jeszcze zaskoczę! ( ͡º ͜ʖ͡º)
Nicy - > Mirki i Mirabelki!
 Oto czas na kolejną zabawę! 
 Zasady jak zawsze, jedna z...

źródło: comment_PNMr7MX2CkZyGCtk6SNhqRQyEvKmUPSC.jpg

Pobierz
  • 4