Wpis z mikrobloga

Włamanie na testowy serwer Wykopu
Włamanie na testowy serwer Wykopu

Drodzy Wykopowicze.
Kilka tygodni temu odnotowaliśmy włamanie na jeden z serwerów testowych, na którym przygotowujemy nową wersję serwisu. Lukę naprawiliśmy bardzo szybko, jednak włamywaczom udało się pobrać starą kopię bazy danych, której tam używaliśmy.

W związku z próbami szantażowania Wykopu ze strony hackerów, zgłosiliśmy niezwłocznie zawiadomienie do organów ścigania. Z uwagi na prowadzone dochodzenie, które wykracza poza granice kraju, otrzymaliśmy zakaz publikacji informacji o włamaniu do momentu złapania poszukiwanych osób. Dlatego nie mogliśmy Was o tym wcześniej poinformować. Sprawy potoczyły się jednak za daleko i należą Wam się słowa wyjaśnienia.

Felerna baza zawiera konta użytkowników zarejestrowane do 31 marca 2009 roku! W bazie zapisane były m.in. hasła do Waszych kont na Wykopie. Każde z haseł ze względów bezpieczeństwa, zostało zahashowane, więc nie można go po prostu odczytać. Jedyny sposób, to metoda prób i błędów zwana "brute force". W celu ochrony przed możliwymi konsekwencjami wycieku danych, wszystkie osoby, które zarejestrowały konto przed 31 marca 2009 roku prosimy o zmianę hasła (im więcej znaków w haśle, tym hasło bezpieczniejsze). Sprawdźcie również, czy nie używaliście tego hasła na innych serwisach.

Cała nasza firma, mimo weekendu, jest w tej chwili postawiona w stan najwyższej gotowości. Jesteśmy w ciągłym kontakcie tele
  • 329
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak można było ukrywać tę informacje? Przecież w tym czasie wiele kont mogło zostać ograbionych.

Wykop w-----ł.......

Pewnie jeszcze dlugo ukrywaliby, gdyby nie wykop o tym syfie
  • Odpowiedz
wykop stał się polskim 4chanem. Pełno pedofili i pedałów tutaj. codziennie łamane jest prawo!

Admini mają to w dupie i nic sobie z tego nie robią.

Nie dość ze nie pilnują porządku i pozwalają na łamanie prawa i oczernianie innych poprzez tzw. wykop effect to jeszcze nie potrafią upilnować haseł i bezpieczeństwa.
  • Odpowiedz
KASUJE KONTO I INNYCH DO TEGO NAMAWIAM... SKĄD HAKERZY ZNALI IP TESTOWEGO SERWERA? I CO ZA IDIOTA WSTAWIA WRZUCA WSZYSTKICH USERÓW DO TESTOWEJ WERSJI? MI TO PODPADA. JA SIĘ ŻEGNAM Z 4CHAN.PL
  • Odpowiedz
Ale wy wszyscy jesteście głupi !!!!!!!

Włamy się zdarzają i zdarzać się będą.

Człowiek jest ułomny i popełnia, błędy ... TAK JAK WY !!!

Jeżeli
  • Odpowiedz
Wiesz co ;p powiem ci tak JESTEM ŚWIADOMYM UŻYTKOWNIKIEM INTERNETU ....

Niech się włamują mają moje hasło z serwisu i mojego maila .... WOW

MI TO WISI BO I TAK NIE UZYSKAJĄ NIC ... I CO Z TEGO ŻE ZALOGUJĄ SIĘ NA WYKOP ... I TYLKO NA WYKOP ...

CO
  • Odpowiedz
Fajnie, tylko czekać aż paczka z naszymi adresami mailowymi zacznie hulać po internetowych bazarach. Poza zmianą hasła będzie trzeba jeszcze nowego maila założyć. Dzięki chłopaki, prawdziwi z was profesjonaliści.

Mam nadzieję, że konkurencja weźmie lekcję z waszego błędu, bo sporo osób się do nich przenosi i nikt by nie chciał, żeby powtórzyli waszą wpadkę.
  • Odpowiedz
Twoje podejście nigdy nie nauczy ludzi myślenia ...

admini są różni zapewne zostały wyciągnięte konsekwencje ...

ale internet to nie jest plac zabaw gdzie przewrócisz się i nic ci się nie stanie bo upadłeś na piasek ... tutaj lądujesz z ostatniego piętra wieżowca

Internet
  • Odpowiedz
Chciałem zobaczyć, co to jest ten vichan, o którym piszecie, wszedłem na pierwszą stronę w Google po wpisaniu "Vichan" i.. złapałem coś, co powoduje włączanie setek stron po uruchomieniu systemu (ze "słodkimi" obrazkami rodem z /b/) - co robić, żeby się tego pozbyć? Coś niebezpiecznego to może spowodować (wykradzenie haseł z komputera..?) czy to tylko jakiś straszak?
  • Odpowiedz
@crenos, błędy wybaczam, rażącego niechlujstwa i lekceważenia rudynemtarnych zasad bezpieczeństwa, nigdy.

Zgodnie z Twoim punktem widzenia, tylko użytkownicy są zobowiązani do w pełni świadomego korzystania z sieci. Moim zdaniem, tylko świadome korzystanie z internetu zwykłych użytkowników i administratorów takich serwisów może zapewnić jako taki poziom bezpieczeństwa. Uważam, że każdy użytkownik sieci ma prawo pozwolić sobie na nieco niefrasobliwości. Przed konsekwencjami tej niefrasobliwości ma go zabezpieczać administracja serwisów internetowych. Nie może
  • Odpowiedz
Nie rozumie jedynie dlaczego używaliście na serwerze testowym NASZYCH loginów i haseł ?!?

To jest karygodne i nieodpowiedzialne. Pozostawiam to ocenie innym.
  • Odpowiedz
Infopoint

Masz rację, nie bronie, w żaden sposób administratorów dali ciała po całości ... ale ja niechce mieć drugiej ameryki gdzie na kubku od kawy będzie napisane uwaga gorące
  • Odpowiedz