Wpis z mikrobloga

#civilization5 #civ5zwykopem

Pograliśmy, fajnie było. Niestety w po epoce industrialnej tury trwają do 10 minut.

Grałem Arabią, w drugiej turze znalazłem Eldorado co pozwoliło na kupienie monumentu i robotników. Nie mam screena jak wyglądało moje miasto, ale było bardzo dużo meandrującej rzeki na pustyni. Wielka Biblioteka, Wyrocznia, Petra. Przez całą grę miałem prowadzenie 150~200 pkt. Niestety jako Arabia byłem uzależniony od handlu, kolegom nie podobała się moja dominacja i mimo mojego pokojowego nastawienia doszło to kilku starć. Przeforsowali nicponie embarga, skumali się i zaatakowali z dwóch stron. Koniec końców poddałem się ale mógłbym się jeszcze długo bronić.

Świetna była interakcja między graczami, wczułem się bardzo w rolę władcy i jak tylko poczułem zagrożenie dla bezpieczeństwa mojego królestwa wystosowywałem notki w stylu 'Polskie wojska które zbliżą się na odległość trzech hexów od granicy Imperium Arabskiego będą uznane za zagrożenie bezpieczeństwa i będzie skutkowało sankcjami bądź wypowiedzeniem wojny'. Jeden z mireczków grał Japonią i nie pozwolił się zbliżać do swojego królestwa, w ramach rewanżu oświadczyłem że jego zwiadowca ma się trzymać w ścisłej odległości od granic i ma na to 2 tury, żądania zostały spełnione :>. Polecam 10/10.

Po za tym było dużo śmieszkowania i grało się bardzo przyjemnie.
Pobierz petalchaser - #civilization5 #civ5zwykopem

Pograliśmy, fajnie było. Niestety w po ...
źródło: comment_lapvObLDI9xIvA88PSxq7XT51MZf4CNx.jpg
  • 37