Wpis z mikrobloga

@btr: Jeśli nie rozumiesz to dlatego że albo nie chcesz albo nie potrafisz i tu tobie nie pomogę
Natomiast nie dociera do ciebie że Kwota 20 to więcej niż 10 nic nie poradzę jeśli tez nie rozumiesz co oznacza wzrost ceny przez przenoszenie obciążeń podatkowych na konsumenta to też nic nie poradzę.

Temat wyczerpałem albowiem dla mnie 20 jest większe od 10 a 10 od 5 :)
A jak ty sobie to wytłumaczysz to już inna historia

Wracając jednak do sedna czy policzysz swoimi magicznymi metodami 35-40 czy 50 czy 75 czy 87 procent

TO ZAWSZE WIĘCEJ NIŻ 10 %

Choć Jak mniemam masz jakaś mądra regułkę na to i pewnie powiesz że nie mogę tak liczyć

Ja jednak obstaje przy swoim

Twierdząc że

I Jeśli ktoś zabierze mi połowę pieniędzy zanim pójdę do sklepu to z automatu kupie za swoją prace połowę tego co mógłbym kupić, gdyby mi tego nie odebrano.
II Oraz mógł bym za pozostałą cześć kupić dwa razy tyle w sytuacji w której ceny sumaryczne towarów i usług nie były powiększone o podatki w VAT i PIT oraz koszty transportu ( paliwo a w nim połowa to podatki ) + ( oraz koszty pracy personelu ZUS )

Ostatecznie ilość zakupionych dóbr była by większa nawet czterokrotnie.

Z mojej strony to wszystko kto ma kalkulator sobie to policzy sam kto ma firmę i liczy trochę dokładnej już to wie.
  • 2
  • Odpowiedz
@RadioBezCenzury: Już rozumiem w większości Twoje wyliczenia, ale liczby bierzesz "na oko" i na koniec wychodzą Ci dosyć absurdalne wyniki. W kwestii kompetencji wydaje mi się, że je jednak mam po mam zarówno DG jak i wykształcenie ekonomiczne więc wydaje mi się, że takie rzeczy jakoś tam liczyć umiem.

TO ZAWSZE WIĘCEJ NIŻ 10 %

Nie wiem skąd nagle się wzięło 10% opodatkowania? Czy ja gdzieś mówiłem, że opodatkowanie pracy najemnej
  • Odpowiedz
Przeczytaj jeszcze raz co napisałem jednak ze zrozumieniem , potem weź kalkulator , użyj Google potem pomyśl.

Z ciekawości przeglądam internet i widzę ze nawet na wykopie było to z 3 x już wałkowane, w sieci tez jest sporo informacji wiec dalsza polemika jest bez celowa.

Dziękuję za Atencje.
  • Odpowiedz