Wpis z mikrobloga

PEKAO, cenzura i troll
To był bardzo ciekawy weekend dla Wykopu. Jako osoba odpowiedzialna tu za wiele spraw, chciałbym podzielić się z Wami moimi przemyśleniami na temat afery PEKAO, sprawy cenzury oraz pewnego niepoważnego właściciela strony z napisami.

Chciałbym Wam pogratulować! Afera wokół banku PEKAO to kolejna sprawa wykryta i nagłośniona przez Wykopowiczów, pokazująca jak znaczącym głosem się stajemy. Jesteśmy dumni, że możemy brać udział we współtworzeniu z Wami serwisu, który wywiera coraz większy wpływ na media i świadomość społeczeństwa.

Z tego właśnie powodu, nawet przez myśl nam nie przeszło, by cenzurować jakikolwiek aspekt tej sprawy. Co więcej, rozesłaliśmy do mediów informację, że to właśnie nasi użytkownicy tego dokonali, bo jest to powód do dumy.

Chwilę później pojawił się bardzo humorystyczny link pewnej barwnej postaci, specjalisty do spraw pozwów i jednoosobowych korporacji. Ten link wywołał jednak wśród Was wiele emocji i posypało się trochę za dużo wulgaryzmów. Pamiętajcie, że nasz regulamin zabrania dodawania treści wulgarnych i obraźliwych, dlatego interweniowaliśmy moderując takie treści. Zazwyczaj usuwamy komentarze naruszające regulamin, jednak w tym przypadku chcieliśmy zachować sens dyskusji, więc jedynie "wygwiazdkowaliśmy" te ostrzejsze słowa. Nie ma to nic wspólnego ze sprawą banku, ani cenzurą, nie zmieniliśmy przecież sensu Waszych wypowiedzi.

Wiem, że niekiedy emocje biorą górę nad człowi
  • 37
Jasno, logicznie, zwięźle, klarownie i na temat. Właśnie na takie stanowisko Wykopu czekałem. Nawet te - nie da się ukryć - dość populistyczne gratulacje i zachwyty nie rażą, bo przecież od tego My Wykopersi jesteśmy, żeby w demokratycznym, uwzględniającym netykietę i przepisy prawa klikaniu pokazać jakie jest zdanie społeczności. Nie mam racji?
Masz racje, ze piaskownica sie zrobila w niektorych miejscach, ale najgorsze jest wg mnie niepoinformowanie nikogo, że tyle komentarzy jest moderowanych i usuwanych. Moze warto sie zastanowic nad np. poinformowaniem na email czy w jakis inny sposob usera ktoremu usuwacie komentarz? Bo to troche nie fair ze dzisiaj jest komentarz, jutro nie ma i nikt nic nie wie.
Jak dla mnie żadnej (złej) cenzury nie było, sprawdziłem w Google cache posty tych, którzy tak narzekali na na cenzurę, to ich posty zazwyczaj były tak beznadziejne, że inni użytkownicy by je "zminusowali".

A co do użytkowników, to jakaś 1/3 wypowiadała się tylko krytycznie do banku, 1/3 do tego pana a kolejna 1/3 do wykopu bo dla nich "nie macie jaj" więc nie wiem, czy tak można nam gratulować ;-)
Brawo! Ogólnie to przez moment miałem wielki niesmak do was jako że nie podobało mi się cenzurowanie internetu ale wielki plus za klarowne wytłumaczenie tej sytuacji. Pozdrawiam !
szkoda tylko że tak długo (jak na życie internetowe) musieliśmy czekać na wyjaśnienie całej sytuacji... Emocje opadły.. został tylko niesmaczny kurz po całym zajściu ;)
Też żałuję, że nie mogłem tego wcześniej wyjaśnić, ale wybrałem sobie bardzo nieodpowiedni weekend na wakacje i to bez większego dostępu do internetu.
"Z tego właśnie powodu, nawet przez myśl nam nie przeszło, by cenzurować jakikolwiek aspekt tej sprawy. Co więcej, rozesłaliśmy do mediów informację, że to właśnie nasi użytkownicy tego dokonali, bo jest to powód do dumy."

Uczycie się na cudzych błędach :)
o bardzo dobrze z tym "wygwiazdkowaniem"

Nawet Pan S. już nie pokazuje newsa o "wykopie" :D tylko w archiwum to trzyma. C

Czy nagrodzicie Glutha? przecież on zrobił Wam niezłą reklamę.
[...]dlatego jeszcze dziś wprowadzimy mechanizm, który automatycznie "wygwiazdkuje" takie słowa. [...]

Czytajcie uważniej.