Wpis z mikrobloga

@fjord: planuję wybrać się na najwyższy szczyt Afganistanu i drugi najwyższy szczyt Hindukuszu - Noszak. W minione wakacje byłem w Kirgistanie na Piku Lenina - tu masz link do rozmowy ze mną:
http://outdoormagazyn.pl/2014/08/teraz-bardziej-doceniam-to-co-mam-na-dole-rozmowa-po-zdobyciu-piku-lenina/

Z doświadczenia wiem, że lepiej zweryfikować realia panujące w danym kraju, zwłaszcza jeżeli chodzi o Azję. To może wiele ułatwić, np. w kwestii transportu - w Kirgistanie wynajęcie samochodu to nie jest problem, a w Tadżykistanie już
  • Odpowiedz
@Borntobefit: Między innymi dlatego chciałbym porozmawiać z ludźmi którzy tam byli, również z żołnierzami. Ale jeżeli chodzi o te kwestie to ja wybieram się w góry, a tamtejsze góry to nie są Bieszczady - to są góry wysokie, najwyższe szczyty sięgają ponad 7,5km nad poziomem morza. I przez to właśnie nie ma tam zbyt wielu ludzi, a co za tym idzie terrorystów. Na Noszak można wchodzić od Afganistanu lub od
  • Odpowiedz
@Wyszynkowski: teren wokół gór to moze byc dobry teren dla rożnej maści obywateli ... . Na samej górze ich nie znajdziesz zapewne . Sprawa trudna ale warta przemyślenia bo przygoda piękna :) . Jak pojedziesz wolaj po powrocie !ja nie wiem czy bede miał chwile by skoczyć w Tatry ale moze sie uda pod koniec kwietnia
  • Odpowiedz