Wpis z mikrobloga

Piszecie, że słabo wyszkolony amator nie ma szans z regularnym wojskiem?
Otóż nasi specjaliści wojskowi wypowiadają się, że ochotnicza jednostka Azow na Ukrainie działa skuteczniej, niż regularne Ukraińskie wojsko:
http://polska.newsweek.pl/czy-wojsko-polskie-jest-w-stanie-obronic-kraj-,artykuly,358405,1.html
Azow przejmuje ważne punkty, wygrywa potyczki z separatystami. Później regularne wojsko przejmuje punkty i dostaje w bęcki - wycofuje się.
#wojna #ukraina
  • 6
Otóż nasi specjaliści wojskowi wypowiadają się, że ochotnicza jednostka Azow na Ukrainie działa skuteczniej, niż regularne Ukraińskie wojsko:


@Greed: tak dziala wolny rynek
@Greed: Azow nie jest słabo wyszkolony, nawet lepiej niż większość poborowych w ukraińskim wojsku, dodaj do tego lepsze morale niż w regularnej armi, gdzie pewnie sporo żołnierzy wolałoby by nie być na froncie, ale kazali to poszli. Azow to przy nich specjalsi.
@Tuchaj: To gdzie i kiedy się tak wyszkolili, skoro kilka tygodni szkolenia, to jest nic?
Ja cały czas piję do krytycznych opinii, że kilka tygodni wyszkolenia bez nowoczesnego sprzętu jest kompletnie bezwartościowe w obliczu wojny. Dużo takich opinii tu spotkałem i się z nimi nie zgadzam, bo według mnie ma to swoją wartość.
Kilka tygodni intensywnego, dobrze ukierunkowanego szkolenia, jest więcej warte niż rok bezwartościowego siedzenia w koszarach i picia wódki, tak u nas do niedawna wyglądała służba wojskowa, podejrzewam że na ukrainie jest pewnie podobnie do dzisiaj. Nie jest tak że wszyscy w Azowie to byli amatorzy, sporo już jakieś doświadczenie wojskowe miało, a cześć to stare psy wojny, jednostka jest sponsorowana przez oligarchów i pojawiały się opinie że mieli jakiś zagranicznych instruktorów.