Wpis z mikrobloga

@OrangeEkspert : Chcę wrócić do Orange z Netii (telefon + internet, linia "uwolniona" czyli LLU), czy jest jakaś graniczna data po której linia zostanie zdezaktywowana i będzie trzeba ponownie płacić za aktywację? Kiedy najlepiej złożyć zamówienie? Chciałbym chwilę poczekać i zobaczyć czy nie pojawią się jakieś lepsze okazje, ale nie chcę też przesadzić.

Aktualna umowa ma zakończyć się bez przedłużania jakoś na początku czerwca (1-8 czerwca, musiałbym znaleźć umowę). Ile może potrwać (realnie) powrót do sieci macierzystej (podobno po przejściu na LLU powrót się trochę wydłuża)?

Czy jest jakakolwiek możliwość utraty numeru telefonu stacjonarnego? Np. czy brak usługi telefonicznej przez miesiąc skutkuje utratą numeru (możliwością przypisania go komuś innemu)?

#neostrada #orange #pytaniedoeksperta
  • 2
@zenkowik, jeżeli zależy Ci na zachowaniu obecnego numeru telefonu, to proponujemy skorzystać z procedury przeniesienia. To zapewni płynność w korzystaniu z usługi, oraz zagwarantuje zachowanie obecnego numeru. Opłata za aktywację usług będzie naliczona również przy przeniesieniu. Jeśli chcesz aby usługi zadziałały u nas w dniu następnym po zakończeniu umowy z poprzednim operatorem, zgłoś chęć przeniesienia usług półtora miesiąca przed końcem obecnego zobowiązania.
Jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji na ten temat zapraszamy do
@OrangeEkspert: Dziękuję za szybką odpowiedź. W aktywacji chodziło mi o aktywację linii (wiadomo że za aktywację usług trzeba będzie zapłacić) po zakończeniu świadczenia wszystkich usług na łączu i nie podpisaniu żadnej nowej umowy. Czy taka uwolniona linia gdzie nie ma już żadnych usług zostaje w Netia czy automatycznie wraca do Orange?