Wpis z mikrobloga

Zakładając, że mam lekką oponkę na brzuchu i zacznę jeść kurczaka z ryżem i jechać w masę mięśniową ale jednocześnie biegać to ta oponka sama zniknie czy koniecznie ale to zajebiście koniecznie muszę zrobić redukcję bo inaczej nic z tego? #silownia #mikrokoksy
  • 16
@Herm1t: nie musisz biegac na biezni. Moze rowniez zrobic trening tabata, ktory jest ciekawszy. Ogolnie warto poruszac sie chociazby dla kondycji, pobudzenia krazenia, poprawy wymiany skladnikow z krwi do komorek i w druga strone.
@AdiLDZ: @koniarek:

No ok, ale załóżmy, że mam deficyt kalorii, biegam i jednocześnie ćwiczę siłowo. Mam deficyt więc spalam tłuszcz, ale mięśnie mi wtedy nie rosną pomimo że cwiczę? Sytuacja dla początkującego, nie dla super uber pro koksa
@Herm1t: jezeli zaczynasz przygode z silownia to takie cos moze miec miejsce, ze bedziesz nabieral masy miesniowej i gubil tluszcz. Im dluzej trenujesz tym ciezej ten efekt osiagnac. Ktos ci wczesniej napisal o rekompozycji. Poczytaj o tym ale to nie jest trening dla osoby poczatkujacej. Wymaga to sporej wiedzy i wczesniejszego przygotowania.
@Herm1t: Dokładnie tak. Jesteś na diecie z deficytem, ćwicząc siłowo ładnie napędzasz metabolizm, do tego dajesz sygnał organizmowi, żeby mięśni nie palił bo potrzebne, i tracisz tłuszcz. Do tego ze 20 min aerobów po siłowni, jakieś interwały w dnt i będzie leciało. Tylko nie przesadź z deficytem za dużym na początku, bo na starcie zwolnisz metabolizm.
@Herm1t: No właśnie dokładnie tak. Chyba, że będzie to twoje pierwsze spotkanie z siłką, to jest prawdopodobieństwo, że pomimo deficytu nowe porządne bodźce wpłyną jednak w jakimś stopniu na rozwój mięśni.
@Herm1t: jak masz lekką opone na brzuchu to idz bardziej w lekką nadwyżkę kalorii i rob te cardio po siłce (nawet te 5-10 minut bieżni) a jak jesteś otyły to zjedź niżej z kaloriami i rób to samo (tyle ze tej bieżni troche więcej 10-15 minut na początek plus moze basen raz w tygodniu). ale przede wszystkim rusz się z domu. Sam po 2-3 tygodniach zobaczysz jak waga i obwody Ci
@feniks_pn: nie jestem otyły, zwykła lekka piwna oponka jak u 20 paro latka. Po prostu zastanawiałem się czy tego najpierw nie zrzucić w miarę szybko i później w masę. Czyli mówisz żeby to olać, jeść jak jem i sobie ćwiczyć/biegać 3 tyg i spr czy to coś da?
@Herm1t: Ustal swoje zapotrzebowanie na kalorie, dodaj 300 kalorii, jedz w miare zdrowo i po 3 tygodniach sprawdz jakie są rezultaty. Jak zrzucisz teraz opone to bedziesz chudy, potem jak wjedziesz na mase to sie znowu zalejesz tłuszczem, bez wiedzy jaką masz tolerancje na nadwyżki kaloryczne, więc moim zdaniem, najlepiej byłoby pochodzic tak z 3 tygodnie i zobaczyc jak sylwetka się zmienia i waga. Zrób sobie pomiary ile masz w bicu,