Wpis z mikrobloga

Rodzicom dzisiaj przyszło pismo z urzędu skarbowego o zajęciu długu za abonament rtv. Niby wszystko zrozumiałe chociaż zwracając uwagę na to, że kilka miesięcy wcześniej był u nas komornik i rodzice spisali z nim umowę o umorzenie tego długu ze względu na przewlekłą chorbe ojca to już tego całkowicie nie rozumiem. Teraz podczas rozliczania podatku zdjęli 'umorzony dług' i przesłali do poczty polskiej. Co zrobić żeby odzyskać te pieniądze? Można zgłosić się do urzędu skarbowego i rozwiązać sprawę 'umorzonego' długu?
#prawo #abonamentrtv
  • 16
@Jack_Donaghy: okej staram się dowiedzieć czegoś więcej od rodziców i teraz słyszę, że spisali wtedy podanie o umorzenie długu i komornik miał wysłać to podanie. Takie coś jest możliwe?
@hastim: wiesz wszystko zależy - takie podania to nie jest żadna sformalizowana droga, to po prostu prośba i to działa na tej samej zasadzie co np. Ty proszący mnie o coś, ja nie muszę się zgadzać, a jak się na coś zgadzam to mogę sam ustalić zasady na jakich się zgadzam
@Jack_Donaghy: ok znalazłem właśnie też

O umorzenie może się starać osoba, u której w rodzinie na głowę przypada nie więcej niż 55,5 proc. minimalnego wynagrodzenia za pracę brutto (obecnie jest to 888 zł), a w wypadku osoby samotnej – 74 proc. minimalnego wynagrodzenia (dziś jest to 1184 zł).
@Jack_Donaghy: no w ustawie są te ogólniki a właśnie dokopałem się z ciekawości do uchwały o warunkach

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uchwałą nr 391/2012 z dnia 30 października 2012 r. postanowiła, iż przesłankami umarzania lub rozkładania ww. zaległości są w szczególności:

rozkładania na raty: 1. niedopełnienie formalności przewidzianych w art. 4 ust. 3 ustawy o opłatach abonamentowych przez osoby, o których mowa w art. 4 ust. 1 ustawy o opłatach