Wpis z mikrobloga

#magdalenasroda #placz

Ciężke życie musi mieć ta "kobieta" .. :/

Magdalena Środa:

"Mnie jako pracownika uniwersytetu niepokoi coraz większa liczba studentów o radykalnie prawicowych poglądach [...] Są takie wydziały, gdzie wchodzisz i po prostu widzisz, że oni wszyscy tam „myślą słusznie”.
  • 11
@Pinius: Najgorzej jest na wydziałach historycznych, tam praktycznie brak lewicy pokroju Środy. Nawet jak ktoś przychodzi z lewoskrętem, to szybko się prostuje.
@Ned: @rss: @foksio: Napiszę zbiorczo, ale głównie jest to kierowane do Neda. Lewica cały czas myśli, że jeżeli będzie szkalować prawice w TV i gazetach to to wystarczy. Owszem, ale może 40 lat temu. Teraz coraz mniej ludzi ogląda wiadomości na rzecz szukania informacji na własną ręke w internecie. I głównie z tego powodu coraz więcej młodych staje się radykalnymi prawicowcami. Bo nie trafia do nich zmanipulowany obraz świata,
@Pinius:

Lewica cały czas myśli, że jeżeli będzie szkalować prawice w TV i gazetach to to wystarczy. Owszem, ale może 40 lat temu.


Nah, bo w mediach to o oni szkalują "faszystów" - a widz pomyśli "faszyści mordowali żydów, więc dobrze robi ta lewica!".
@rss: Na chwilę obecną to słowo zostało tak wypaczone, że nie wiadomo czy oznacza ono lewicowca czy prawicowca. I w sumie to też może być jedna z przyczyn tego stanu rzeczy, bo używanie na okrągło tego słowa przez lewice przestało straszyć, a zaczęło śmieszyć ..
@Pinius: wątpię, żeby straszyło, bo większość osób czerpiąca informacje tylko z np. Faktów na TVN jest przekonana, że "młodzież walczyła z faszystami chcącymi wykorzystać święto niepodległości". ;ffff
@rss: Wydaje Ci się. Ja np. oglądam Fakty żeby popatrzeć jak oni prezentują informacje przedstawione w necie. I napewno dużo osób tak samo robi. Mam wrażenie, że takie Ryu i emeryci są w stanie uwierzyć w to co oni mówią ..