Wpis z mikrobloga

hej Mirki, jaki zestaw noży polecacie? Z tego co sprawdzałam Fiskars jednak ma słabe opinie, ale może Wasze doświadczenia są inne? konkretnie chodzi mi o serię Edge, ale chętnie dowiem się też o innych ;) jeśli nie Fiskars to może ktoś używa noży Victorinox? gdzie kupowaliście? przez allegro jest ok czy jednak duża szansa na podróbki?
#gotujzwykopem
  • 14
@miesozerna: Fiskars to spoko noże, jasne, ale są po prostu spoko. Nic ponadto - używają ich w masterszefie wiec nagle staly się popularne. Jeżeli gotujesz w domu, nie pracujesz dużo z rybami i trudnym mięsem - słowem, jeżeli gotujesz dla siebie i rodziny w zupełności wystarcza. Jeżeli masz większe inspiracje to absolutnie wusthof. Pamiętaj - lepiej mieć dwa porządne noże niż siedem złych. I dobrze jest złapać nóż przed kupnem, mam
Jeżeli masz większe inspiracje


@Czerwony_Krokodyl: Aspiracje?

@miesozerna: Jak nie jesteś szefem kuchni to Fiskars to dla ciebie wystarczający wybór. I tak przez pierwsze miesiące będziesz miała pocięte palce, paznokcie itp. A jeżeli chcesz naprawdę porządny nóż (jak już ogarniesz Fiskarsy to zobaczysz czy chcesz przejść na wyższy level) to poszukaj tu http://japanesechefsknife.com/HDSeries.html#HDSeries. Jeden taki nóż powinien być w domu, polecam!