Wpis z mikrobloga

@matt132: ale każdy chyba odpowiadał zgodnie z pierwotną intencją, także i tak masz dobre propozycje. A żebym też się na coś przydał, to zaproponuje niedawno wydane Mandarynki, gdzie to piekło dotyczy cywili (nieco dla kontrastu dla filmów jak Full Metal Jacket czy Pluton).
Szeregowiec Ryan


@matt132: spoko, możesz mieć jakąś swoją motywację, a ja też nie chce się za bardzo wpieprzać komuś w maturę, ale Szeregowiec Ryan jest akurat dość kiepskim przykładem, jeśli ma obrazować piekło wojny. Broni się właściwie sam początek (wspomnienia weterana, strata członków rodziny i sekwencja lądowania, dzięki której możemy w dość "realistyczny" sposób poczuć wojne), reszta filmu tak naprawdę nie oferuje dogłębniejszego spojrzenia w psychikę bohaterów, po większości ta wojna
@stepBYstep: Przeczytałem Twój komentarz dopiero teraz i myślę, że odnośnie Szeregowca Ryana się z Tobą zgodzę.
Drabina Jakubowa po obejrzeniu trailera jakoś mi nie siedzi, ale za to Łowca Jeleni zapowiada się bardzo dobrze.
Snajpera widziałem i muszę przyznać, że dobry film, ale motyw piekła jest w niem wg mnie raczej słaby.
Dzięki za pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)