Wpis z mikrobloga

Mirki, trochę pogrywam w SC2 na starterze i staram się powoli uczyć podstaw grania zergami. Polecicie jakieś poradniki dla zerga po polsku na YT? Obejrzałem już Indiego "Jak grać w niższych ligach" i "Yegwen uczy Bonnie", ale ta druga pozycja trochę słaba, a przynajmniej tak mi się wydaje. Ogarniam już coś z podstaw mechaniki i otwarć, ale już przy trzecim expie mając lingi i roache się gubię, nie mam pomysłu na dalszą grę.
I druga kwestia - pogram na starterze jakieś multi, czy trzeba się szybko zaopatrzyć w pełną wersję?
#starcraft2 #sc2
  • 22
  • Odpowiedz
@8773: Poćwicz jakieś proste buildy na bronze/silver - http://imbabuilds.com/hots-zerg/ Ewentualnie - http://wiki.teamliquid.net/starcraft2/Portal:Zerg_Strategy

Generalnie zergiem trzeba dbać o dobrą ekonomię - ja zawszę dążę do saturacji 3 baz - wtedy Twoja ekonomia mówiąc krótko eksploduje i jesteś w stanie produkować dużo jednostek, równolegle ulepszenia itd. Powinno się dużo scoutować, jeśli zauważysz, że przeciwnik nie planuje Cię atakować to dronuj póki możesz żeby mieć później lepszą pozycję wyjściową. Oglądaj też strimy -
  • Odpowiedz
@8773: Poza Koreą grają same no-namy, mało Koreańczyków gra na bardzo wysokim poziomie- weterani i cała reszta sobie odpuścili, w Korei- stolicy SC popularniejszy jest BW, liczby widzów na Twitchu są przygnębiające, Tasteless stracił swoją pasję dawno temu, tak samo Day9, Artosis też ma #!$%@?- scena się rozleciała i tyle. Poza tym ta gra jest nudna. Zamiast wydawać swoje szekle na tę grę, pooglądaj ją przez miesiąc. Poznasz wszystko, co
  • Odpowiedz
TheBestest #!$%@? takie bzdury, że szkoda gadać, pewnie ma stuleje na jakiejś lidze poniżej mastera i sfrustrowany nie jest w stanie wyjść wyżej. SC2 ma się świetnie, cały czas ludzie grają i mają z tego fun
A jak chcesz ogarnąć trochę zergów @8773 to możesz się do mnie odezwać na sc2, nick taki jak tutaj.
  • Odpowiedz
@TheBestest sc2 jest na dużo wyższym poziomie niż w 2011, a żałosne jest gadanie o death game kiedy w coś pyka non stop ponad kilkaset tysięcy osób, a mecz z wrogiem z odpowiednim mmr wyszukuje w kilkanaście sekund.
  • Odpowiedz
@TheBestest: Koleś się pyta jak ma grać w SC i czy warto kupić podstawkę, chce sobie pograć dla przyjemności, a Ty mu #!$%@?, że #deadgame nikt nie gra, 2k widzów na twitchu. Nadal jest dużo ludzi na ladderze, nie ma problemu ze znalezieniem gry. Czyli według Ciebie nie ma sensu kupować, żadnej gry, która nie ma non stop >10k widzów (czyli w praktyce tylko CS:GO w tej chwili).
  • Odpowiedz
@TheAdas: Jak już napisałem- nie lubię, jak ludzie wydają pieniądze na coś, o czym wiem, że jest kompletnym gównem. I jest sens, jeżeli nie ma sceny esportowej lub ona cały czas się rozwija, a nie imploduje- szczególnie, jeżeli to gra typowo esportowa

Zamiast tego polecam grać w BW, w którym dalej pomimo wieku gry można łatwo znaleźć 1v1
  • Odpowiedz
@TheBestest: SC2 kompletnym gównem xD Najpopularniejszy obecnie RTS, najbardziej rozpoznawalna marka gatunku kompletnym gównem xD No śmiechłem. Można nie lubić tego co się teraz z SC dzieje, ale to nie zmienia faktu, że to jedna z najlepszych gier RTS, a na pewno najlepsza z wydanych w ostatnich latach. To, że SC jest typowo esportowe nie skreśla go jako dobrej rozrywki. Piłka nożna jest typowym sportem, ale jakoś masa ludzi w
  • Odpowiedz