Wpis z mikrobloga

@Krawwo: Taki z ogłoszenia? Dostaje specyfikacje, aplikacje i najpierw sprawdza czy działa jak powinno, potem sprawdza co robi dana rzecz jak sie ją zmusi do działania jak nie powinno, potem dodajesz znaleziska jak nawykopie, czekasz na fixy, sprawdzasz i tak aż do terminu /skończenia błędów. Potem jak madz szczęście w oparciu o scenariusz automatyzujesz test i kolejne zadanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak w dowcipie:
Tester webaplikacji
  • Odpowiedz
@Krawwo:

Kwestia podejścia i potrzeb firmy. W jednej firmie traktują testera jak podludzia (no, podpracownika) i taka osoba dostaje aplikację do testów, system do raportowania błędów i zjebę jak coś nie będzie działać na produkcji ;)
Ot, po prostu posadzą go przed komputerem i każą klikać. Koniec. Takie zło konieczne.
W sąsiedniej firmie już może to wyglądać zupełnie inaczej i tester będzie pełnoprawnym członkiem zespołu deweloperskiego. Zwykle wiąże się to z
  • Odpowiedz
@Krawwo: U nas nie ma testerów za to są QA's. Mają oni za zadanie dbać o jakość tworzonej aplikacji. Tworzą specyfikację, piszą testy, wymagania. Piszą testy automatyczne, ustalają zakres funkcjonalności z klientem. Badają aspekty funkcjonalne i niefunkcjonalne aplikacji. A tak naprawdę to głównie #!$%@?ą developerów ;)
  • Odpowiedz
@Krawwo: Jest kilka typów testów,
1.Test małpy to poprostu klikanie i pacanie gdzie popadnie, aż aplikacja się wysypie.
2.Kiedyś dostałem scenariusze które miałem sprawdzić. Czyli np opisane krok po kroku co mam robić, później tłumaczyłem reszcie teamu co jest nie wygodne, co można by zrobić lepiej.
3.Później są testy pisane, to obecnie najczęściej stosowana metoda, piszę się program który testuje aplikacje.
  • Odpowiedz
@Krawwo: odpowiedź @itpr: wygląda ok, jak zaczynałem to miałem kwotę około 2000 na rękę. Z drugiej strony jak po 21 miesiącach zmieniałem pracę to w ciągu tygodnia dostałem od 3 firm odpowiedź, że mnie przyjmują i mogę przyjść podpisać umowę.
Testy to fajna branża żeby się wkręcic do zespołu programistycznego nie mając wielkiej wiedzy na początek.
  • Odpowiedz