Wpis z mikrobloga

Mirki od #grafikawektorowa i może ogólnie #grafikakomputerowa (a nawet #grafika) i #corel - mam kolor w palecie Pantone i za cholerę nie potrafię znaleźć odpowiednika w CMYK. Niby wg. strony gb.to/pantone/3282-c pokazuje mi odpowiednie wartości dla RGB i CMYK, i mniej więcej się zgadza w corelu, ale przy drukowaniu jako pdf lub publikacji wychodzi mi takie gówno jak na screenie.

pomuszcie :(
G.....n - Mirki od #grafikawektorowa i może ogólnie #grafikakomputerowa (a nawet #gra...

źródło: comment_9aYY6ilqlSmbYB5Egb8fEGNK2OJU1nkQ.jpg

Pobierz
  • 20
@Majku_: @mortt: @axis_mundi: mój główny problem polega na tym, że poprzednia osoba zrobiła logo z kolorem w PANTONE i #!$%@? wyrywam sobie włosy próbując dopasować do tego odpowiedni CMYK.

Główny problem polega na tym, że w Corelu wygląda wszystko fajnie, ale przy generowaniu PDF z CMYK wychodzi takie niebieskawe coś...
@GieJeden: no bo wynik cmyk to druk z 4 kolorów, pantone masz gotowy kolor na każdy kolor :)
Ty masz teraz jakieś zielonkawy pantone, a cmyk buduje to z niebieskiego i żółtego (pewno z domieszką madżenty)
@GieJeden: Weź zerknij w PDF xchange viewerze czy wyświetla tak samo. Jeśli tak to znaczy że tak będzie a jeśli się różni to znaczy że coś zmienia w zapisie pdfa i acrobat czyta to jakoś po swojemu. Miałem tak z PS.
A tak w ogóle nie możesz tego wysłać w Tiffie? Sprawdzaj w tiffie. Chociaż i tak nie masz pewności jak wycelują kolor w drukarni. Może ci zrobią proofa za "5zł"
@GieJeden: Jeśli masz ten kolor w Pantone, to się nie sugeruj, że w Corelu widać ładnie, a w PDF jest kiszka. We wzornikach Pantone (strzelam, że nie masz) widać różnice między oryginalnym kolorem Pantone i "zamiennikiem" w cmyku.
Z mojego wzornika wynika, że dla P. 3282 próbka cmykowa to: C 97, M 1, Y 53, K 5 i to jest najbardziej podobny kolor, jaki możesz osiągnąć w cmyk dla farby P.
@Majku_: are you a wizard? Wklepałem dla hecy Twoje wartości CMYK - i o ile na ekranie zrobił się kolor jaskrawo zielony, to już przy publikowaniu jako PDF jest idealnie taki, jak powinien być.