Wpis z mikrobloga

#domena #home #homepl #authinfo
Hej @home-pl . Właśnie przenoszę zarejestrowaną w home domenę swojego klienta do innego rejestratora, po przeczytaniu Waszej pomocy stwierdzam że stracę dużo więcej czasu niż przenosząc ją od innych-normalnych rejestratorów. Pozdrawiam i biorę się do drukowania wniosku który jest utrudnieniem nr 2, bo utrudnieniem nr 1 było znalezienie jakiejś opcji "uzyskaj authinfo" w panelu. Nie ma takiej opcji jak np u mniej znanej konkurencji. Będę relacjonował w tym wpisie.
  • 15
@dzikdzikdzik: w bazie whois masz kto zarządza domeną piszesz do nich maila i dostaniesz od razu kod.
Kiedyś założyłem domenę w az.pl(mlody i głupi) przeniosłem ja bez wiedzy az.pl nawet dostawalem od nich maile jakbym tą domenę miał u nich.
Ok, wysłałem mejla ze skanem wniosku (dobrze że mam skaner) i czekam na kod o ile go dostanę bo ktoś kto pierwszy raz rejestrował tą domenę dwa lata temu popełnił literówkę w nazwie firmy przy koncie domenowym. Także czas stop.
@dzikdzikdzik: Literówka w nazwie firmy nie będzie przeszkodą nr 3 :) Kody wydajemy w ciągu maksymalnie 24 godzin. Jeżeli otrzymałeś numer zgłoszenia na mail to podaj go tutaj - postaramy się zrealizować to szybciej.
Jeżeli otrzymałeś numer zgłoszenia na mail to podaj go tutaj - postaramy się zrealizować to szybciej

@home-pl: Dziękuję za propozycję, ale nie mam sumienia, jeśli szybciej zrealizujecie moją sprawę to ktoś inny będzie musiał poczekać dłużej. Dobrze że ze skanem wniosku o wydanie nie trzeba wysyłać skanu dowodu. :)
@dzikdzikdzik: Jeżeli domena jest zarejestrowana na osobę fizyczną - taki skan będzie wymagany. Możesz zamazać wszystkie dane poza imieniem i nazwiskiem oraz numerem PESEL, będzie to wystarczające. Element autoryzacyjny jest niezbędny, odpowiednia informacja znajduje sie również na wniosku.
Przyszedł e-mail od Home, nie udostępnią kodu authinfo, bo nie ma pieczątki na wniosku. Jako osoba nieupoważniona do postawienia pieczęci, ale upoważniona do działań związanych ze stroną i domeną napotykam na przeszkodę nr 3.
Wysłałem już wydruk z CEIDG. Przeszkoda nr 4 , konieczny jest podpis właściciela domeny, taką informację dostałem na mejla od pomocy. No na serio, właściciel firmy wyznaczył mnie jako osobę która ma uprawnienia do zarządzania domeną (Reprezentant Abonenta usługi:).
Był jeszcze telefon do abonenta - właściciela domeny, ale jest, wysłano kod authinfo na mejla. Udało się domenę przenieść, jest już w u innego rejestratora z nazwą na H. Całość trwała 1 dzień i 18 godzin. Ilość mejli ode mnie i do mnie (korespondencja) to mniej niż 10. Przyszło też z oczywistego względu parę mejli z automatu DNS i od NASKa z logami czynności i linkiem potwierdzającym. Także kod wydany został w