Wpis z mikrobloga

Pozwolę sobie zawołać @naprawalaptopow bo to specjaliści

Panowie i znające się Mirki, jakie HDD Caddy do laptopa Acer Aspire 5750? Czy dowolne ze zdejmowanym panelem przednim jest ok? Pewnie za jakiś czas komputer zmienię, ale SSD w nim zamontowane chciałbym zabrać ze sobą i przełożyć do nowej kieszeni.

Coś konkretnego polecacie? No i jak już w temacie to jaki SSD byście wybrali?

Z góry dzięki za odpowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#laptopy #naprawalaptopow #ssd #pustulkowelaptopy (ten tag można wołać do takich wpisów? mam wrażenie, że tak)
  • 8
@Sarpens: po prostu zwykle pod tym tagiem widzę masę podobnych pytań, więc nie bijta, zadałem pytanie jak reszta. znam oryginalne przeznaczenie, regularnie czytam zestawienia autora
@ilmash: "dowolne" to zły wybór. Mają różną wysokość, musisz sprawdzić, które wejdzie. I do tego dysk ssd też taki, żeby się zmieścił, chociaż one chyba wszystkie są wystarczająco małe, żeby pasowały wszędzie.
@m_bielawski: dlatego właśnie ze względu na popularność tego modelu(a właściwie obudowy) Acera pytam mirków, bo może coś doradzą z miejsca. Ze dwie osoby znajome mają Acera w takiej obudowie i kilkanaście widziałem na uczelni więc tutaj też ktoś się musi trafić
@m_bielawski: ok, skoro już coś wiesz, a ja odkąd skończyłem składać parę lat temu znajomym komputery nie ogarniam sprzętu...to czy dysk przez kieszeń będzie się dało zbootować zależy od niej w jakikolwiek sposób czy tylko od biosu(boot order)? zakładam to ostatnie na logikę, ale wolę zapytać przed zamówieniem niż odsyłać później i #!$%@?ć sprzedawców