Wpis z mikrobloga

Szukam laptopa, ważniejszym zastosowaniem będzie obróbka zdjęć także fajnie byłoby gdyby matryca była w miarę sensowna(wiem że o IPS'a w tej cenie będzie ciężko, dobra TN'ka wystarczy). Mocniejsza i5, 8GB RAM'u, obowiązkowo dysk ssd minimum 120GB. Może być nawet sam dysk ssd, grafika ze średniej półki najlepiej coś od zielonych z CUDA. Cieszyłbym się gdyby był slot m2 albo msata. Cena do 3600(wliczając system). Polecicie coś? Myślałem o Lenovo E540 ale matryca mnie trochę odstrasza.
#laptopy #laptop
  • 14
@Pustulka: Tak wiem cena, nie musisz mi tego tłumaczyć. Jednak laptop nie jest dla mnie a cenę i tak już udało mi się podnieść i to sporo ;) Pomożesz? Bo już wymiękam z ssd nie schodzimy niech ucierpi matryca :/
@Pustulka: Nic specjalnego, proste filtry, korekcja koloru i kontrastu, kadrowanie itp. Mam wrażenie że chcesz zejść na grafice to tylko wspomnę, że lapek może mieć też sporadyczne zastosowanie przy prostej obróbce filmów w fhd 60fps.
@Pustulka: Dzięki, dobra to zjedźmy jeszcze z karty bo dla mnie 860 to górny przedział średniego systemu :) Możemy również jeszcze trochę zabrać matrycy aby wcisnąć dysk ssd.
@whoo: ale to nie jest takie proste zejdźmy, bo matryce już raczej będą kiepskie, a thinkpad t530i z niezłą matrycą nie ma dedykowanej karty grafiki. Oczywiście można się np. pobawić kupić y50, matrycę ips od samsunga i dysk ssd na alledrog z niedużym przebiegiem i się zamknąć w 3,5k pytanie czy jest sens.
@Pustulka: Dobrze prawisz to nie jest takie proste dlatego się do Was zwróciłem o pomoc. Wiem że w przyszłości do laptopa ma być podpinany monitor dlatego też myślę że możemy zejść z jakości matrycy.
//edit
W sumie w ten sposób odchodzimy od jego głównych zastosowań, ale niech będzie co polecisz do tej kwoty z tymi podzespołami i systemem dla osoby nie wymagającej dobrej jakości matrycy.
@Pustulka: Dzięki za propozycję z tego zestawu jedynie E540 może zostać bo reszta albo ma procki typowo pod ultrabooki albo nie ma fhd. Ostatnie pytanie i już Cię nie męczę, wiesz coś może o problemach E540 z zasilaniem? Bo widzę, że nie ma oficjalnego rozwiązania tego problemu KLIKNIJ TUTAJ
@Pustulka: Ok ostatecznie zostaję przy E540. Probook ma energooszczędny procek + słabszą kartę. Jeszcze raz dzięki za pomoc, trzymaj się cumplu ( ͡° ͜ʖ ͡°)