Wpis z mikrobloga

Zainstalowałem na #archlinux LxQt ale w Firefoxie czcionki są motzno duże. Chodzi o czcionki na pasku tytułu i w ogóle w całej części nie wyświetlającej strony. Co może być tego przyczyną? Całość odpala się na sterownikach intela (laptop). Dodatkowo polecany DisplayManager sddm nie chciał w ogóle wystartować, więc używam lightdm. Po włączeniu cmpiza problem nadal występuje. Jak naprawić te czcionki?

#pytanie #kiciochpyta #linux #firefox #lxqt
  • 7
  • Odpowiedz
sddm


@RARvolt: tego nie używałem nigdy, jest z tego co widzę dość nowy (c+11,wayland itd.).

Generalnie ja się trzymam tandemu Xorg, kernel ck, lxdm/xfce(lepiej działają odtwarzacze wideo ze względu na obecność funkcji "compositing" - w skrócie, nie ma m.in. tearingu).
Jak chcesz sprawdzę za chwilę u siebie z
  • Odpowiedz
@firencombomaster: @Cilthal: w końcu się wziąłem za tego linucha bo do tej pory leń motzno i na windowsie siedziałem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Zainstalowałem system od nowa (BTRFS wydaje mi się szybszy od EXT4).
Sddm odpalił z kopa na standardowych sterownikach. lxappearance rozwiązał problem czcionek.
Teraz spróbuję zmusić system do używania Compiza i wspólpracy z nvidią na własnościowych sterownikach. opłaca bawić się w sterowniki
  • Odpowiedz