Wpis z mikrobloga

@yelen: Ojciec pierwszy do tego, jak chodzi o robienie alkoholu ( ͡° ͜ʖ ͡°) W sumie poza kupnem garnka to reszta zmiesci sie w jakichś 200zł? W kanapie mam z 80 butelek po piwach, wiec to juz nie problem
Nie wiem, jak w innych sklepach, ale rozsądne minimum w browamatorze to około 280 zł za sprzęt + materiały na pierwsze piwo. Przy kolejnym trzeba jeszce dokupić kapsle i środki do odkażania
@wczoraj: Właśnie chciałbym zacząć opracowywać własne receptury, a konkretnie uwarzyć piwo inspirowane Atakiem Chmielu z Pinty. Przeczytałem skład, chciałem zamawiać i pojawiły się pytania, ile karmelowych? Jak zacierać? Zrozumiałem że tak na prawdę moja wiedza jest zerowa. Chmielenia jakoś się mniej boję, bo i tak zamierzam zrobić to po swojemu. Chyba zaszaleję i zrobię coś takiego jak w tym linku: http://www.bertusbrewery.com/2013/03/dry-hopped-bud-light.html
@yelen: karmelowych do ataku chmielu xD a tak serio to im wcześniej zaczniesz sam coś w edytować tym lepiej, mi dużo pomogła znajomość z właścicielem pubu gdzie co tydzień coś nowego warzyli, szukaj w swojej okolicy.
Na piwo.org jest rzeczywiście dużo wiedzy i na pewno już z niej korzystałeś. Uważam że nie masz się czego bać i możesz śmiało eksperymentować, jednak kiedy pojawią się pierwsze kłopoty to będziesz potrzebował wsparcia. Dużo daje nawiązanie kontaktu z piwnymi lokalsami którzy warzą w Twojej okolicy oraz analizy publikowanych przepisów. Co do książek to:
"Brewing science and practice" Dennis E. Briggs, Chris A. Boulton, - Kopalnia wiedzy, cenią się
"Domowe warzenie piwa"