Wpis z mikrobloga

#bf3 #wykoparmy

Jakie sa najlepsze ustawienia pod multiplayer?
Ostatnio jak gralismy razem w czwartek to ktos na ts powiedzial mi ze ustawienie wszystkiego na ultra to nie jest najlepszy pomysl. Wiec jak to jest?
  • 18
@Ronski: wszystko na LOW. Im więcej FPS i im mniej błyskotek na ekranie (te wszystkie blury i inne pierdoły tym lepiej). Antyaliasing można sobie ustawić wyższy i np. jakość tekstur lub cieni, ale priorytet to FPSy, więc lepiej z tego zrezygnować czasem.
@flejwaflejwaplejapleja:
@wajdzik:
@ZmutowanaFrytkownica:
Ale jezeli ja nawet na ultra mam duzo fps?
Mi nie chodzi o fps bo spada mi do 140 najmniej ale myslalem ze moze sa jakies opcje ktora lepiej wylaczyc albo ustawic na mniejsze wartosci bo sie lepiej gra multiplayer.
W cs 1.6 np jak sie da wiecej niz 100 fps to gra zwalnia i sie wolniej biega.

Tutaj nie ma takich trickow? Czyli wazne zebym
@Ronski: możesz wyłączyć rozmycie w configu co bardzo pomaga . Jak to zrobić:
http://oneportal.pl/forum/ogolny-19/ustawienia-user-cfg-dla-bf3-i-bf4/
Jeśli masz ustawione ultra i tak Ci wygodnie to jest ok. Spróbuj pobawić się opcjami, poustawiać opcje na średnie, niskie, wysokie i zobacz na jakich gra się najlepiej. Wielu twierdzi, że najlepiej mieć wszystko na low oprócz siatki i tekstur, ale mi to nie pasuje i mam inne ustawienia
@Ronski: Wszystko na LOW to na pewno nie jest dobra opcja :) Ja w każdym FPSie staram się wyłączyć wszelkie blury, błyski i efekty graficzne - one przeszkadzają.

Oprócz tego co napisał @ZmutowanaFrytkownica możesz też zwrócić na FOV. Mniejszy oznacza, że widzisz mniej pola gry, ale za to np. głowy przeciwników są nieco większe. Większy - więcej widzisz, ale wszystko mniejsze :)

Dodatkowo niektórzy uważają, że warto grać na niższych rozdzielczościach
A ja zawsze gram ultra ze wszystkimi opcjami graficznymi na maxa. Nie po to ma się dobry sprzęt, żeby później grać na low.
Jak masz 60fps na takim konfigu to na pewno nic z błyskotek nie przeszkadza...
@flager: tu nie chodzi tylko o sam wygląd gry ale też np o szybsze dostrzeganie przeciwników. Sam mam kompa który spokojnie pociągnie tę grę na ultra. Ale wolę mieć przewagę nad ludźmi którzy grają na wysokich detalach niż ładnie wyglądającą grę :P
@flager: ja nie mówię że masz nie cieszyć się pięknym krajobrazem. Każdy gra jak chce. Ja tylko przedstawiam korzyści z grania na niskich detalach. W moim przypadku jest tak że w grach multi, nawet takich z super hiper ultra realistyczną grafiką nie mam po prostu czasu żeby się zachwycać widokami. Za bardzo skupiam się na grze i jej celach żeby patrzeć na widoczki ;)
@Navrazz:@ moriturius : Duży wpływ ma też moim zdaniem sam ping. Co z tego że mam dużo FPS-ów skoro od pewnego czasu man ping na serwerze WA około 40ms zabawa nie jest już tak przednia (,) . Natomiast gdy wchodzę na serwer z pingiem 17 ( ͡ ͜ʖ ͡) humor się odrazy poprawia.