Wpis z mikrobloga

Mirky polećcie mi jakieś dobre #gry typu #rts w klimacie fantasy lub średniowiecze.. ogólnie nie jestem fanem gatunku, ale tak mnie naszło, że pograłbym w coś tak dla przyjemności.. ostatnią tego typu grą w którą grałem (parę ładnych lat temu) był "władca pierścieni: bitwa o śródziemie" i od tego czasu nic..
bardzo mi zależy, żeby jednostki zdobywały doświadczenie, dużo opcji rozwoju i map nie robiło się w kilkanaście minut..

coś, ktoś?
  • 5
  • Odpowiedz
@Emill: z RTSami ostatnio krucho. Gry z serii Age of Empires, Empire Earth coś z serii Total War, Warcraft, Warhammer 40 000: Dawn of War
  • Odpowiedz
@Emill:

- Warlords Battlecry 3 (16 różnych ras, jednostki zdobywają doświadczenie, co więcej tworzysz bohatera który będzie się rozwijał, zdobywał eq i poziomy, a którym będziesz mógł po ukończeniu potyczki grać w innych potyczkach albo kampanii, polecam.)
- Metal Fatigue (sci fi, roboty, mechy). Co prawda nie zdobywają doświadczenia ale po zniszczeniu np wrogiego mecha, możesz pozbierać części jakie wypadną i dać wrogie technologie swoim mechom. Po za tym odkrywasz w laboratorium nowe technologie aby móc produkować dane części. Walka jest na trzech płaszczyznach. Kosmos, ziemia, podziemia. Co prawda nie jest klimat fantasy czy sci fi ale może Ci się spodoba. Zdecydowanie polecam.
- Empire Earth 1 i 2 (Są ulepszenia jednostek za surowce - musisz zdecydować np czy danemu typowi jednostki ulepszać wytrzymałość i np szybkość, a może szybkość i atak)
- Age of Mythology (Taki age of empires w
  • Odpowiedz
@repiv: w tzara też dużo grałem :) właśnie szukam takiego rtsa gdzie mogę sobie zrobić drużynę koksów i wyprowadzać je poza mury na "wycieczki" na wrogie tereny - i tutaj LOTR i Tzar sprawdzały się idealnie :)

Warlords Battlecry 3, Dragonshard


@Czarnykwadrat: dzięki, sprawdzę - szczególnie tego pierwszego.
  • Odpowiedz