Wpis z mikrobloga

Znajomy przez Adecco trafił do Norwegii - co było okay na start, bo załatwiali sprawy związane z rejestracją, skattem itp. nawet kurs językowy można było zrobić. Po roku zrezygnował, bo znalazł już pracę bez pośrednictwa. Życzę powodzenia!
@konradkoog: Ja słyszałem dużo dobrego o Adecco, ale teraz w Norwegii łatwo o pracę nie jest (nie wiem kiedy to było) Tutaj na wykopie też mam kontakt z kilkoma osobami co szukały pracy przez agencję nawet do kilku miesięcy bezskutecznie i albo się nie udawało wcześniej albo w innym kraju. Myślę zatem, że bez kwalifikacji, języka i znajomości może być bardzo ciężko coś znaleźć.

Trzeba brać pod uwagę, że zrobiła się
@platkiowsiane: Owszem, jak wyżej napisałem. Adecco było pomocne w znalezieniu pracy przez polaków na rynku norweskim, gdyż bez znajomości języka, kontaktów, ciężko było cokolwiek znaleźć czy załatwić. Nie wiem jak sytuacja wygląda teraz z Adecco, bo parę lat minęło.

Szwedów pracujących jest dużo w Norwegii, więcej jest jednak (szukających pracy) z tego co zauważam po przynoszonych CV - Polaków i Litwinów.
@mat1984: Uniflex, manpower, people4you. Ale przede wszystkim jak szukasz pracy to spam CV i Soknadem do wybranych pracodawców. Bo konkurencja jest w chooooooj wysoka szczególnie dla ludzi bez kwalifikacji(uznanych w Norwegii). Dla przykładu na jedno ogłoszenie do KIWI, REMA1000, RIMI(spożywczaki) potrafi i po 500 CV być wysłanych. Po za tym jest jeszcze jest masa praktykantów za których płaci NAV.