Wpis z mikrobloga

Czy tylko ja mam wrażenie, że wrzucanie książek z tematyki czysto technicznej do tagu bookmeter trochę mija się z celem. 90% książek czysto technicznych, nie czyta się od deski do deski tylko wyszukuje się aktualne zagadnienia nad którymi się pracuje. Mówienie, że przeczytało się książkę w której połowa objętości stanowi czysta matematyka (przykładowo książka z teorii sterowania ) jest dla mnie trochę dziwne. Nie chcę nikogo dyskredytować, wiem że są naprawdę ciekawe pozycje naukowe, ale no nie wrzucajmy do tego tagu każdego skryptu ze studiów pokazując jacy to nie jesteśmy mądrzy. Wiem, że granica jest czasami bardzo cienka, dlatego proponuję żeby jak ktoś przeczytał taką pozycję i chce ją koniecznie wrzucić to niech napiszę trochę szczegółów nad jakimi konkretnymi zagadnieniami książka się skupia, a nie tylko dwa zdania, że książka do wytrzymałości materiałów porusza zagadnienia mechaniki i jest trudna... Co o tym sądzicie?
#bookmeter
  • 17
@bywaj: Dobrze, nie będę. Przepraszam za zamieszanie. Fajnie było na bookmeter, życzę powodzenia w następnej odsłonie. Mogę nawet cały elaborat popełnić na temat książki, tylko kto przeczyta, skoro we wpisie nie ma kota?
@kizimajaro: Odlicz mi książki techniczne z mojej puli, żeby nie było zamieszania.
@goolejador: nie rozumiem co się wam nie podoba, że zajmują miejsce które mogła zająć jakaś naprawdę ciekawa książka np. Sezon Burz dodany 100 razy. Zaraz będzie następny bookmeter to sobie odejmiecie.

@Gorthin: nie mam zamiaru niczego odliczać :) ta edycja miała zasady, które pozwalały na dodawanie takich książek. Btw dodałeś 17 książek, z czego 8 to książki naukowe. Gdyby nie one, nie dostałbyś odznaczenia ;). I przestań się tak tutaj denerwować na @bywaj, każdy może mieć swoje zdanie.

Przed następną edycją zrobię ankietę :)
@kizimajaro: Hmm nie wiem czy 17, wydaje mi się, że więcej. Ale nie mogę sprawdzić, bo w profilu nie mam tagów, które używałem i nie mogę odnaleźć co dodawałem w tagu bookmeter. Dlatego spokojnie możesz odliczyć, poza tym nie interesuje mnie odznaczenie, więc nie ma się co kłopotać.
I nie denerwuje się na @bywaj, bo niby dlaczego?
@kizimajaro: Faktycznie błąd. Kurcze, ale skrewiłem tym wpisem. Sam nie wiem czemu. Byk jak stąd do Ameryki. Dlatego szkoda, że nie mogę przejrzeć wszystkich swoich wpisów spod tego tagu, bo w profilu mam jakieś taki, w których nigdy nie pisałem :D
@ukrainiec: czy przeczytałeś to co napisałem w ogóle? Podzieliłem się tylko moim zdaniem na temat specyfiki książek technicznych i nawet napisałem, że jeżeli chce ktoś je dodać to niech przynajmniej opisze w bardziej rozbudowany sposób. Po to jest ten wpis by podyskutować, a krzyk podnosisz jakbyśmy nie wiem co zrobili.
@kizimajaro: wystarczy przyjąć prostą zasadę: można odejmować przeczytane w trakcie edycji książki. Proste, przejrzyste, można się dalej kłócić czym jest książka. Sama sobie roboty badajesz wprowadzając kategoryzację.