Wpis z mikrobloga

Są jakieś tanie webasto na zimę do auta? Co prawda od dwóch lat nie ma takich mrozów, ale czasami skrobanie zajmowało mi >10 minut, a to spora strata czasu (i tak już się budzę 5.30, żeby na 7. się ze wszystkim do pracy wyrobić). Widziałem jakieś ogrzewacze 12v pod gniazdo zapalniczki, ale to chyba nie daje wystarczającego prądu, żeby zszedł szron? Jakie macie sposoby? Póki co jestem uzbrojony w dwie fińskie skrobaczki MURSKA.
Stosowałem też rozmrażacze do szyb, ale nawet te droższe zostawiają jakąś tłustą powłokę, która zaraz na nowo marznie/parują szyby.

#motoryzacja #pytanie #zima
  • 7
  • Odpowiedz
@Smartek: jak coś jest na 12 V/ gniazdo zapalniczki to od razu sobie odpuść. Śmieszna moc i nie warto nawet z tym do samochodu iść. Nie bez powodu normalne ogrzewanie jest zasilane z sieci zewn. (230 V) albo jest spalinowe (Webasto).
  • Odpowiedz
@Smartek: webasto nowe kosztuje kilka tysięcy. Za używane dobrej firmy czyli najlepiej oryginalne webasto iw dobrym stanie trzeba dać +-1000 zł. Montaż nie jest trudny, wystarczy garaż, trochę podstawowych narzędzi i podstawowa wiedza nt mechaniki, czyli w zasadzie żadna. Największym problemem jest umiejscowienie go w komorze silnika. Ale jeśli niektóre wersje tego auta mały montowane je oryginalnie to miejsce gdzieś jest. Wystarczy się wpiąć w układ chłodzenia i układ paliwowy,u mnie
  • Odpowiedz