Wpis z mikrobloga

#geologia jest piękną nauką. To, że jest trudna i bywa nudna to inna sprawa. Każdy może znaleźć w niej coś dla siebie. Są przepiękne minerały, fantastyczne skamieniałości i widoki jakie nasza natura nam przygotowała zapierające dech w piersiach. Dziś chciałbym wam pokazać część rysunków jakie znalazłem w atlasie "Lethaea geognostica" Heinricha Georga Bronna, niemieckiego paleontologa, który żył w latach 1800-1862. Geologia jako nauka w zasadzie towarzyszyła zawsze ludziom, jednak jej rozwój przypada właśnie na XVIII/XIX wiek. I tu właśnie nasz bohater, choć nie zapisał się zbytnio na kartach historii myśli geologicznej stworzył przepiękny atlas służący do rozpoznawania skamieniałości. Cudo. Uwielbiam stare książki z pięknymi grafikami.

Tablica 1
Tablica 2
Tablica 3
Tablica 4

#geologiaboners #skamielinanadzis #skamienialosc
Thanathos - #geologia jest piękną nauką. To, że jest trudna i bywa nudna to inna spra...

źródło: comment_lWFHVefEyP2XuvAQ2wZQoj25Hz6NEq8M.jpg

Pobierz
  • 9
@Thanathos: Ja już jestem na tym etapie zainteresowania geologią, że w czasie wolnym od uczelni #!$%@? wszystko i jadę w piątek w Góry Kaczawskie na minerały. Ja, młotek, tony urobku :D Co do nauki właściwości minerałów to masz racje, bo i tak z czasem ma się #!$%@? na rysy, przełamy bo i tak poznaje się minerał od razu