Wpis z mikrobloga

50 - 1 = 49
"Lotnicze silniki tłokowe: konstrukcja i eksploatacja"
Stefan Szczeciński
naukowa

O matko! Dawno nie dodałem wpisu, co nie znaczy, że nie czytałem. Ba czytałem nawet więcej niż poprzednio, ale nie miałem czasu podzielić się z wami. Postaram się uzupełnić o te tytuły, o ile wszystkie zapamiętałem :D

Co do książki.
Książka bardzo rzeczowa. Oczywiście książka ma już swoje lata, ale uwielbiam te stare książki techniczne. Grube tomiska, ale napisane w bardzo przystępny sposób. Nie mogło być inaczej również tutaj.

Lotnicze silniki tłokowe rozłożone na części pierwsze. Każda ważna część silnika tłokowego opisana w osobnym rozdziale. Dobrze opisana konstrukcja od strony konstruktora, czyli sił działających na mechanizm. A to przecież kluczowe. Opisy bez zbędnych naukowych frazesów, tylko po warsztatowemu, tak aby każdy zrozumiał przedstawiony problem. Sporo się dowiedziałem, a jeszcze więcej utrwaliłem to co już wiedziałem.

Były może ze dwa działy, które troszkę po macoszemu opisane. Zwłaszcza dział sprężarek i skrzynki przekładniowej. Ale po części można zrozumieć, bo to bardzo złożone działy, i ciężko było by zmieścić wszystko skrótowo.

#bookmeter #aircraftboners