Wpis z mikrobloga

#stokopert

5.30
Budzik najpierw zadrżał. Następnie zaczął wygrywać melodię, która jest ze mną każdego poranka od wielu lat. Spokojnie otworzyłem oczy. Za oknem nadal panował mrok. Przez chwilę pojawiła się myśl: ,,Dlaczego tak wcześnie? Dlaczego ja tak wcześnie wstaje?,,. Odpowiedź jest dla mnie oczywista i nie wymaga żadnej dogłębnej analizy, po prostu uwielbiam swój poranny rytuał. Szybko podniosłem się z łóżka. Ona tylko przewróciła się na drugi bok. Kot mruknął, jest to znak, że też już wstał. Ruszyliśmy w drogę, ja do kuchni i on do kuchni. Każdy ma tam swoje poranne obowiązki.

Niezmiennie od wielu lat poranek wygląda u mnie tak samo. Kubek, stare, zniszczone pudełko po kawie marki Lavazza, jedna miarka kawy, która Lavazzą już nie jest. W spokoju, obserwując śniadanie Kota, czekam aż czajnik wyda z siebie przeraźliwy pisk, który obudzi moje zaspane zmysły. Słyszę jak woda osiąga pożądany stan, jeszcze chwila i osiągnie nirwanę, a następnie kres swojego jestestwa. Z zaciekawieniem patrzę na pojawiający się pisk... i oczekuję momentu gdy zwartość czajnika przeleję do kubka.

Zasiadam przy biurku. Kawa, razem z kubkiem, parują. Patrzę przez okno i widzę, że świt już otwiera oczy i zaraz będziemy mogli powiedzieć sobie ,,Dzień Dobry. Co tam słychać? Czym masz dziś zamiar mnie zaskoczyć?,, Zaciągam się pierwszym papierosem tego dnia. Kto nie poznał smaku porannego dymu, wymieszanego z aromatem kawy, nie zdaje sobie sprawy jak inspirujące jest to połączenie. Dołączył się Kot. Z zaciekawieniem zajrzał do kubka z kawą w poszukiwaniu niedopitej herbaty. Z zaciekawieniem spojrzał na strużkę dymu unoszącą się w powietrzu. Chyba stwierdził, że to jeszcze nie jego czas i udał się w stronę swojego legowiska. Odchodząc popatrzył jeszcze na mnie. ,,Obudź mnie jak będziesz wychodził,, zdawało się sugerować jego spojrzenie. ,,Tak też uczynię,, pomyślałem, a on uspokojony odszedł.

Zaciągnąłem się jeszcze raz. Siorbnąłem kawy. Spojrzałem za okno. Świt mrugnął do mnie okiem. Dzień się zaczął.

#prozazycia #dziendobry

A incepcyjna koperta jest stąd.
Old_Postman - #stokopert

5.30 
Budzik najpierw zadrżał. Następnie zaczął wygrywać...

źródło: comment_CDdEzxYlhSFX728IzU1EPhN5H3afqG51.jpg

Pobierz