Wpis z mikrobloga

Mirki, chcę kupić 3 telefony od majfrendów na firmę, czyli faktura VAT itd. i tutaj moje pytanie- czy taki zabieg w ogóle się opłaca? Czy z racji tego, że chcę fakturke to od razu obligatoryjnie dochodzi też cło? Nie ukrywam, że cena jest tutaj kluczowym czynnikiem dla którego w ogóle chcę telefon sprowadzać z azji (i może jeszcze dlatego, że maizu m1 note jest zaj***sty ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Ktoś już tak robił? Fituje taki plan?

#wish #aliexpress #dhgate #telefony #pytanie
  • 7
  • Odpowiedz
@5k07: Na telefony nie ma cła, jak chcesz fakturę to tylko celnicy ją mogą dać, ale to trzeba dać znać chińczykowi, żeby oznaczył odpowiednio paczę, czyli prawidłową wartość i nie żaden gift.
  • Odpowiedz
@5k07: na forum prawnym ktoś moje zdanie napisał w bardziej przystępnej formie "Towar powinien zostać zatrzymany do odprawy przez celników. Ty wtedy wynajmujesz agencję celną, która na podstawie chińskiej faktury wypełnia formularz SAD - zawiera on wyliczenie należnego VAT z tytułu importu. Wpłacasz należność agencji celnej, która reguluje ją na konto urzędu celnego. Urząd zwalnia wtedy towar i możesz go sobie wówczas odebrać.
Do celów rozliczenia podatkowego służy Ci zasadniczo właśnie
  • Odpowiedz
@5k07: DHL wysyła prośbę o wyjaśnienie co jest w paczce zanim paczka doleci do kraju. Odprawę robią szybko, biorą około 80-100zł + VAT + CLO i gdy paczka ląduje w kraju to od razu jest zwalniana.
  • Odpowiedz