Wpis z mikrobloga

@sheilacooper: zależy jakie bebechy ma w środku - znając życie ramu mu brakuje. polecam wyłączyć "efekty specjalne" jak przeróżne cienie i animacje w oknach, powinno trochę odciążyć. dodatkowo powyłączać programy przy uruchamianiu. jak chcesz pomocy to wiadomość prywatna - może pomogę ;)
@sheilacooper: Możliwe, że to wina bardzo słabego procesora. Zainteresuj się które przeglądarki najmniej obciążają procesor, sprawdź jakie aplikacje po wejściu w menedżer zadań (ctrl+alt+del) zabierają najwięcej "%" CPU
@sheilacooper: lepiej ściągnąć jakiś sprawdzony, dobry. Poza tym może ma jakiegoś wirusa? Procesor nie jest nie wiadomo jak dobry, więc wszystkie te czynniki razem= muł patentowany. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@sheilacooper: (1) programy do czyszczenia kompa to największa ściema. (2) Antywirusy i inne antymalware to druga z kolei największa ściema. Wypieprz to wszystko, goły Windows 8 sobie radzi tak z czyszczeniem samego siebie (to nie Windows XP, producenci syfu żerują na przyzwyczajeniach) jak i obroną przed czymkolwiek (nie potrzebujesz antywirusa innego niż MS Security Essentials).

Inżynier oprogramowania here, trust me.
@Pyskata: z twojego linku:

Program umożliwia szybkie i łatwe usunięcie tymczasowych plików internetowych, ciasteczek (cookies), listy odwiedzanych stron i pobieranych plików, a także opróżnienie kosza, schowka systemowego, listy uruchamianych programów i dokumentów – za pomocą jednego kliknięcia myszką.

1) tymczasowe pliki internetowe są tam po to by PRZYSPIESZYĆ przeglądanie internetu. Usuwając je - działasz na własną szkodę. Gdy są nie używane - są zastępowane przez nowsze pakiety... nigdy nie przekraczają też
@qtsms: dziwne. Zawsze po odpaleniu CCleanera komp chodzi mi o niebo lepiej, ale możliwe, że masz rację. Niemniej, też uważam, że w przypadku koleżanki największy problem stanowi procek.
@Pyskata: reset nie daje podobnego efektu? Może chodzi o to, że nie wyłączasz kompa, a jedynie go usypiasz jak to teraz w modzie i to po czasie powoduje problemy? Czy cały system wolno pracuje czy tylko coś konkretnego, np. przeglądarka? Tak tylko zgaduję na razie, musiałbym zobaczyć o co chodzi i co jest źle, że CCleaner pomaga... bo jeżeli wszystko byłoby dobrze to nie miałby w czym pomagać. :P
@Pyskata: ja używam Vivaldi teraz ale jeszcze nie wypada polecać bo nie ma wielu funkcji... chociaż, różowemu mniej jest potrzebny tryb incognito. ;-) Ale to na Linuksie, w firmie tylko Windowsa mam i siedzę na IE, wg mnie nie takie złe. :D