Wpis z mikrobloga

@kiera1: oddaje życie patologicznej kamienicy. Wiem co mówię, bo zam to idealnie z obserwacji. Zwłaszcza, że serial kręcony w moim mieście :D Dodam, że w mojej kamienicy odchodziły nieraz cięższe akcje niż u nich :D
  • Odpowiedz
@kiera1: jak dla mnie typowe polskie życie widać w serialu Ranczo, jest to zresztą chyba jeden z niewielu seriali który zamiast gonić za Zachodem skupia się na oddaniu polskości, polecam motzno każdemu kto nie oglądał ʕʔ
  • Odpowiedz
"Świat według kiepskich" i starsze odcinki szanuje głownie za przekaz jaki niejednokrotnie kryją. Przykład odcinka w którym wszyscy mieszkańcy kamienicy mieli emigrować do innych krajów Europy i Ferdek, który w dzień pożegnalnej kolacji przychodzi do domu w stroju ludowym i śpiewa przy tym "ukochany kraj". Wzruszyłem sie, kiedy patrzyłem na to i na miny Halinki, Pazdziocha etc., którzy z szyderczym uśmieszkiem drwili z Kiepskiego. Zatracenie więzów i tradycji na rzecz kosmopolityzmu.
  • Odpowiedz
@boguchstein: Zgaduję, że mieszkasz na Trójkącie? ( ͡º ͜ʖ͡º) Moja babcia tam mieszka. Czasami takie inby tam się #!$%@?ą, że głowa mała. Pamiętam raz akcję jak naga gruba stara baba wyszła na ulicę i biła swojego męża na środku drogi xD.
  • Odpowiedz
@softenik: niee, jam jest z samiuśkiego ołbina, który razem z naodrzem walczył zawszę o łatkę najgorszej dzielnicy. Teraz już i trójkąt i ołbin jest znacznie łagodniejszy. Swego czasu widziałem jak koleś w gipsie na pół ciała nawalał babkę leżącą na ziemi kulami. Tak o na środku chodnika. Zresztą o patologi tego osiedla mogę godzinami :D
  • Odpowiedz