Wpis z mikrobloga

Rektor UW zaprasza na wykład pt. „Moralność życia publicznego”. Prelekcję wygłosi, od ponad 30 lat związana z naszą uczelnią, dr hab. Magdalena Środa, prof. UW – filozofka, etyczka, publicystka, komentatorka życia publicznego, jedna z najbardziej rozpoznawalnych działaczek feministycznych w Polsce.
@Pinius: chyba jest różnica pomiędzy Środą, profesor UW, od 30 lat związaną z uczelnią, a tymi gośćmi od RN, których osiągnięcia naukowe są zerowe? Czy wystąpienie Środy ma na celu wyłącznie promocję jakiejś nowej inicjatywy społecznej? Chyba coś ci się pomieszało i uważasz, że nie zezwolono wtedy na ich debatę wyłącznie ze względu na poglądy polityczne. Tak nie było.
@ghostface: W cale nie bezsensowny. Bo Środa będzie prezentować „Moralność życia publicznego” z punktu widzenia feministki, a więc na 100% pojawią się tam również lewicowe elementy ideologiczne. To samo tyczyłoby się spotkania RN na którym to prezentowano by poglądy narodowe. Co też nie zmienia faktu, że ja tak jak Ryu nie mam nic do żadnych z tych spotkań, bo tak jak już pisałem kiedyś, przyjdą na nie tylko zainteresowane osoby. Chodzi
@Pinius: jak w ogóle można porównywać te dwie rzeczy:

1. Wykład profesor UW na UW.

2. Próbę promocji jakiejś nowej inicjatywy społecznej przez ludzi ze środowiskiem naukowym niezwiązanych.

Nie zachodzi tutaj żadna hipokryzja UW, ponieważ te dwie sytuacje i spotkania nie są analogiczne. Twoje zarzuty są zupełnie absurdalne.
@ghostface:

A W listopadzie ubiegłego roku, na Wydziale Psychologii tego Uniwersytetu właśnie odbyła się debata o „ruchach LGBT i lewicowych”. Zdaję sobie sprawę, że brzmi to mało prawdopodobnie i bardzo ekscentrycznie, bo też co ciekawego można powiedzieć na ten temat?

Ale debata się odbyła, a jej gośćmi byli, zgodnie z ideą pluralizmu a jakże, przedstawiciel organizacji studenckiej LGBT działającej przy Uniwersytecie w Göttingen, Stephan Mertens, Nico Kerski, działacz Andersraum – centrum
@Pinius: nie znam tamtej sytuacji i szczerze nie bardzo chce mi się temu przyglądać. Odnoszę się wyłącznie do tezy podstawionej w tym wątku:

UW to hipokryci, bo Środa może prowadzić wykład, a RN nie mógł.

Zarzut jest absurdalny, co zostało udowodnione, bo zamiast odnieść się do tego co napisałem, zmieniłeś temat i zacząłeś pisać o zupełnie innej sytuacji.
@ghostface: Chciałem Ci to udowodnić na konkretniejszym przykładzie ;]

A jeszcze odnośnie samej Środy : Jest członkinią Rady Programowej Kongresu Kobiet i organizatorką I, II i III Kongresu. Sprawuje także funkcję Minister Edukacji, Nauki i Sportu w Gabinecie Cieni Kongresu Kobiet. W 2012 dołączyła do think-tanku Ruchu Palikota.
@Pinius:

Chciałem Ci to udowodnić na konkretniejszym przykładzie ;]


Na pewno nie udowodniłeś tego, że wykład Środy jest hipokryzją.

A jeszcze odnośnie Samej Środy : Jest członkinią Rady Programowej Kongresu Kobiet i organizatorką I, II i III Kongresu. Sprawuje także funkcję Minister Edukacji, Nauki i Sportu w Gabinecie Cieni Kongresu Kobiet. W 2012 dołączyła do think-tanku Ruchu Palikota


Jest także doktorem habilitowanym i profesorem UW, więc dziwienie się dlaczego ma wykłady