Wpis z mikrobloga

Mirki pożydziłem i nie wiem czy nie będę tego żałował... Chyba nie przemyślałem sprawy do końca. Miałem licytować do 150zł, ale wiecie jak to w licytacji. http://allegro.pl/microsoft-windows-8-1-x64-polish-oem-i5075013418.html Sprzedawca zapewnia, że klucza nie aktywował i może to dać nawet na piśmie. Jeszcze nie przelewałem kasy, ale chyba będzie wszystko ok? Zawsze to 130zł oszczędności, albo 270 straty ; /
#windows #cebulactwo
  • 24
@Tortex: Kur.a jak mnie drażnią takie wpisy z groźbami, że wpłata z PayU spowoduje opóźnienie w wysyłce bo babka musi do najbliższej sesji elixir na kasę poczekać... W ogóle jakaś podejrzana jest. Wysonduj najpierw, czy łatwo zgodzi się na teoretyczny odbiór osobisty.
@kurczakos1: Z tym PayU też nie łapię o co jej chodzi, ale pewnie nie ma ustawionego automatycznego wypłacania. Kontakt z nią jest bardzo dobry, komentarze też ok i sporo, a sprzedaje w sumie dużo rzeczy, w tym elektronikę więc wydaje się wiarygodna. Gdyby nie to to bym w ogóle nie ryzykował. Już po fakcie mnie ruszyło coś bo co jak np. ona sobie ten klucz odpisze gdzieś i potem wykorzysta? Nie
@Tortex: Handluje konsolami i akcesoriami do Play Station.. W ogóle opis: "kupiłam, otworzyłam opakowanie i jednak okazało się, że oprogramowanie jest niepotrzebne" - trochę słabo to wygląda. Takie jest moje zdanie, ale ja jestem zdefiniowanym sceptykiem, więc nie musisz mnie słuchać :)
@kurczakos1: No ten opis faktycznie miało wiarygodny, ale z drugiej strony chciałoby się jej konto negatywem zaśmiecać, jak się tak szczyci, że jest bez i bez neutrala. A w opisie, jak i mailowo mnie zapewniała, że nie był aktywowany. A nawet jeśli, jak odinstalowała to chyba nic się nie dzieje bo teraz OEM ponoć nie przypisany do sprzętu, a w razie czego to ja będę miał oryginał do weryfikacji.
@Tortex: Teoretycznie masz rację :) Wiesz, ja jako osoba trzecia patrzę na to inaczej xD Odkąd naciąłem się na takie konto, które miało 600 pozytywów i (ratio 99,8%), gdzie na jednej z aukcji, sprzedawca zrobił sobie po prostu rzeź naiwniaków, (klasyczne oszustwo / wyłudzenie) "nie wierzę im kur.om jak psom" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kurczakos1: Rozumiem. Ja się raz naciąłem na zakup poza allegro i też już mam nauczkę żeby się w to nie bawić. Jak tu coś pójdzie nie tak, to też będę miał żeby nie ciułać grosza na każdym kroku.
@kurczakos1: Ano, tak czy siak tak planowałem zapłacić bo i tak jutro piątek to pewnie nie wyśle tego, wiec na czasie mi nie zależy. Tylko chciałem się upewnić co do zakupu. Ostatnio jestem jakiś mało zdecydowany. Nad głupotą się zastanawiam dniami.
@Tortex: http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows8_1-windows_install/windows-81-oem-confusion/72e4079d-b23c-4238-850f-86606e305a46

i tam dostał odpowiedź:

OEM versions of Windows are identical to Full License Retail versions except for the following:

- OEM versions do not offer any free Microsoft direct support from Microsoft support personnel

- OEM licenses are tied to the very first computer you install and activate it on

- OEM versions allow all hardware upgrades except for an upgrade to a different model motherboard

- OEM versions
@piotrulos: To mnie zmartwiłeś, za cholerę nie mogłem tego znaleźć przed zakupem. Niby jak ten system co kupiłem nie był faktycznie aktywowany to nic złego się nie dzieje, ale byłem przekonany, że mogę go przenieść sobie kiedy chcę na inny komp, legalnie. Z tego co podałeś tak nie jest. Ale z drugiej strony dalej nie rozumiem, bo wersja OEM i BOX Windowsa 8.1 kosztuje praktycznie tyle samo, więc po cholerę brać
@piotrulos: A nie jednak to ja mam rację. Tak się składa, że testuję 8.1 na jakiejś wersji z neta i znalazłem w nim licencję i tam jest wyraźnie napisane:

Czy Licencjobiorca może przenieść oprogramowanie na inny komputer lub przypisać je do innego użytkownika? Licencjobiorca może przenieść oprogramowanie na inny komputer Licencjobiorcy. Licencjobiorca może także przenieść oprogramowanie (razem z licencją) na inny komputer, który należy do osoby innej niż Licencjobiorca, o ile
@Tortex: kiedyś oemy były dużo tańsze od boxów (czasy xp, visty i chyba częściowo win7).
Teraz nie opłaca się brać oemów.
Tu są moje spekulacje czemu:
Windows 8 miał mniej edycji niż 7, wydaje mi się że MS chciał ujednolicić wersje i przy okazji skasował podział na box/oem. Czemu w win 8.1 powrócił podział? Może coś producentom sprzętu nie pasowało i MS przywrócił podział dając tą samą cenę za box i
@piotrulos: A jest opcja żeby sprawdzić czy to box czy oem? Bo w licencji nie ma o tym mowy, jest tylko mowa o Windows 8.1, a to system z neta. I druga kwestia licencja OEM to to samo co OEM System Builder?
@piotrulos: Wiesz co zadzwoniłem do obsługi klienta Microsoftu i chyba jednak masz rację. Z tego co mi kobieta, również po konsultacji, powiedziała to faktycznie w 8.1 to się zmieniło i wróciło do normy.