Wpis z mikrobloga

Wczoraj zamówiony pudełkowy #pillarsofeternity ze sklepu @Muve_pl , więc pora na rozgrzewkę przed wspomnianym tytułem. Właśnie instaluję po raz nty #wobg (World of Baldur's Gate) czyli polski megamod łączący gry #icewinddale I #baldursgate I i II w jedną wielką ucztę dla fanów #crpg, dodając wiele spolszczonych modów, usprawniających grę i odświeżając jej grafikę. Wszystko co nam trzeba to:
- BG I
- BG II + ToB
- IWD I
- Instalka moda WoBG
Dużo pracy przy instalacji nie ma, wystarczy zainstalować wszystkie gry do jednego folderu, do podfolderu BGII wrzucić rozpakowaną instalkę megamoda, włączyć ją - i tyle, można grać. Idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy pragną znów wrócić do świata Forgotten Realms, odwiedzić nowe lokacje i wziąć udział w nowych przygodach. Spakowany mod zajmuje 9gb, dostępny na http://baldur.cob-bg.pl/The_World_of_Baldurs_Gate?pg=3 (download z 3 serwerów, nie trzeba się rejestrować).
n.....n - Wczoraj zamówiony pudełkowy #pillarsofeternity ze sklepu @Muvepl , więc por...
  • 21
  • Odpowiedz
@m00n: lvl chyba 50, zaczynasz od BG I, IWD I zaczynasz wchodząc w portal w więzieniu Irenicusa. Exp i hajs obciety do 10% normalnego (z tego powodu, że gra jest mega długa) - jeśli Ci to nie odpowiada, możesz sobie to zmienić w menu mega moda, wraz z rozdzielczością etc.
  • Odpowiedz
@m00n: w sumie to jest, masz mod big picture, który do map dodaje wiele nowych lokacji z modów, tylko jest wspomniane ograniczenie - zaczniesz bg grasz w bg, a nie IWD, przechodzenie z BG2 do I było by bez sensu z punktu widzenia fabuły, a tak nawet przejscie do IWD masz wytlumaczone fabularnie.
  • Odpowiedz
@nevarion: W sumie masz rację. Fantazja mnie poniosła :) Pamiętam, że kiedyś grałem w ten mod do IWD trial of coś tam i nie dałem rady go przejść. Utknąłem gdzieś w podziemiach. Może teraz go pyknę :)
  • Odpowiedz
@m00n: wlasnie, po instalacji IWD, mozesz doinstalowac Trials of The Luremaster, megainstalka to rozpozna ;) Dodatkowo mozesz zaczac gre od BG2 SoA lub ToB jesli nie masz ochoty na BG1 czy IWD.
@Bethesda_sucks: nigdy nie mam dość klasyków tworzonych na infinity
  • Odpowiedz
@a_new_error: pudełkowa jest tylko jedna, za 140 zl. Gdybym bral wersje cyfrowa, to pewnie kupilbym najtansza, pare pdfow wiecej za duzo wiecej jest dla mnie lekka przesada - co innego gdyby oferowali wersje papierowe, pltyy cd z soundrackiem etc.
  • Odpowiedz