Wpis z mikrobloga

Mirasy, mam takie głupie pytanie - czy trening z Chodakowską (skalpel na początek, potem killer) ma sens? Tzn. czy przyniesie jakieś efekty, czy to raczej dla różowych pasków?

Mam trochę brzucha (Macieja ( ͡° ͜ʖ ͡°)) - ok. 25% masy ciała - i powoli mnie wkurza (ale póki dosięgam do lodówki, myszki i klawiatury jest ok). Jeśli nie Chodakowska to ew. jaki zestaw ćwiczeń mógłbym robić, ale w DOMU? Mógłbym na to przeznaczyć 3-4 razy w tygodniu do 2h każdego dnia.

Dodam, że u mnie masowe pompki, czy podciąganie (nie mam drążka) odpadają, bo już po kilku nie czuję prawej ręki (kiedyś złamałem nadgarstek)>

Pytałem się kiedyś na sfd.pl ale nie miałem bardziej... konkretów. Przerabiał coś ktoś podobnego?
Link: http://www.sfd.pl/%C4%86wiczenia_dla_pocz%C4%85tkuj%C4%85cego-t1061356.html
Z góry dzięki ;)

  • 18
@fuberutsu: Raczej nie chcę. Wolę różowopaskowe.

@Wladimir_Ilijicz: Może nie aż taki niezły. BMI mam niby w normie, ale przy górnej granicy. Obecnie na studiach mi się skończył WF i znając mnie będę się kisił przeglądając mirko czy grając na kompie przez większość dnia (zanim nie nastąpi kolejny semestr) więc chcę znaleźć coś, dzięki czemu mogę efektywnie stracił trochę brzucha.

Na tym sfd podałem "wymiary".

Czytałem o jakichś ćwiczeniach, FBW, ABW,
@jarnunvosk:

Insanity to trening interwałowy, na który składają się niezwykle intensywne ćwiczenia.


Jakbym chciał zawału dostać to od niego zacznę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Polska_Bozia: Może się przydać. Niektóre "zestawy" ćwiczeń wymagają dodatkowego sprzętu. Ja mam (o dziwo) uchwyty do pompek, ciężarki 1,5kg, powerballa, taborecik i - na razie - dużo wolnego czasu.

@Polska_Bozia: ćwiczyłem chyba z 30 dni kilka lat temu. Poza bolącym bólem
@Polska_Bozia: jak ktoś trochę waży, to skakanka słabo się nadaje ze względu na stawy i ścięgna. Ja mam BMI w normie, a i tak mi skakanka obciąża te ścięgna koło piszczeli.

@Atexor: A6W wybij sobie z głowy od razu. W ogóle takie ćwiczenia trochę izolujące to lepiej sobie zostawić, na początek "ogólnorozwój" - jeśli priorytetem jest unormowanie BMI, to żadna siłka ani ciężary, lecz aeroby (bieganie, rower, basen). Nie wiem
@fuberutsu: Mówiłem, że coś najlepiej w domu. Na siłkę niestety nie mam aż takich funduszy. Jestem biednym studentem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
To może w wakacje ale najpierw chciałbym się... rozruszać i coś potracić po boczkach, ale równocześnie nie dostać zawału.
@Atexor: Szóstka wejdera pali mięśnie, unikaj tego. Polecam w sumie to FBW na siłowni do tego 2x w tygodniu cardio + basen. I pamiętaj, że to jak wyglądasz w 75% zależy od tego co i jak #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Wladimir_Ilijicz @jarnunvosk
A6W było kiedyś. Teraz wiem, że to do niczego i często wyrządza więcej szkód. Wolę w domu, gdyż po pierwsze zima (nienawidzę zimna) więc ew. bieganie i rower odpada, a na ew. siłki/baseny etc. jak już wspomniałem brak funduszy.

Ja akurat do monotonii przywykłem, bo (nie)stety większość czasu spędzam w domu. Jestem taki domowy mirkouser.

Co do treningu aerobowego w domu, to czytałem na google już przed nowym rokiem (wtedy
@jarnunvosk: a co do diety - coli nie piję, alkoholu nienawidzę (poza szampanem i ajerkoniakiem babuni), nie palę, nie ćpam (ale przeczytałem Harry Pottera całego #pdk). Raczej tymbarki i wodę.

Ogólnie to w mojej "diecie" nie ma stałych pór oraz jest podjadanie międzyposiłkowe. Odkąd pamiętam mało jem na śniadanie, a jak świnia się nawpieprzam na kolację (bo inaczej w nocy nie śpię, bo jestem głodny) Coś słodkiego to ok. raz
Oblicz sobie CPM (całkowitą przemianę materii), są do tego kalkulatory w necie - tyle musisz jeść, żeby utrzymać dotychczasową wagę. Żeby schudnąć, musisz odjąć od tego ok. 20%. Ściągnij na telefon jakąś apkę do liczenia kalorii i zapisuj wszystko, co jesz - chociaż przez tydzień, żeby ogólnie zorientować się, co ma ile kalorii i czy musisz się ograniczać, czy niekoniecznie. Postaraj się jeść ok. 80% Twojego CPM dziennie, za mało tez nie