Wpis z mikrobloga

@PuRa-Juice: Ja mam czekoladę od Inawery z absolutem waniliowym i w sumie gdyby nie wanilia to było by to strasznie sztuczne. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Mój najlepszy smak (Virginia) jeszcze się robi. W przyszłym tygodniu dopiero będę dodawał do niego absolut. Musi postać kilka dni żeby zmienił kolor.
  • Odpowiedz
@PuRa-Juice: eking menthol strong, a w buteleczkach rozlane (wczoraj) 620 ml samogonu na bazie aromatów Extreme Flavors:
Cohiba, Shisha Apple, 3becca, French Pipe, The Jack, Rx7, Old Captain, Peppermint..

Oraz płyny na aromatach TPA: Pistacchio, Ethyl maltol/acetyl pyrazine, Ry4 double/acetyl pyrazine, dk tobacco base/acetyl pyrazine.
  • Odpowiedz
@spluczka: różny, w zasadzie zależy od proporcji. moje są czyste bez ethyl maltolu więc mogę zbudować smak zdominowany przez olejki i absoluty. generalnie wzbogacają smak liquidu i nadają papierosowego zapachu. tytoniówka bez absolutu to nie tytoniówka.
  • Odpowiedz
jaki smak ma acetyl pyrazine?


@dreaper: jak "prażoność" orzeszków ziemnych bądź aromat mocno przypieczonej skórki chleba. sprawdzałem i acetyl pyrazine występuje "naturalnie" w obu w.w. przypadkach, oczywiście - w różnym stężeniu
  • Odpowiedz
@dreaper: występuje też naturalnie w tytoniu. szczególnie w ciemniejszych tytoniach takich jak Burley, które to fachmeni tytoniowy, zwłaszcza fajczarze - ookreślają jako "tytoń z orzechową nutą"

https://books.google.pl/books?id=D2HvBQAAQBAJ&pg=PA890&lpg=PA890&dq=burley+acetyl+pyrazine&source=bl&ots=N3v_QL-1nv&sig=Bawl1kXluC_UjJfaUhyQFc_7Ico&hl=en&sa=X&ei=fozWVLbjOYrwaIG8gfAL&ved=0CEsQ6AEwBw#v=onepage&q=burley%20acetyl%20pyrazine&f=false
  • Odpowiedz
@dreaper: acetyl pyrazine dodałem najwięcej (2%, 0.2ml) do dk tobacco base ponieważ zalatywał mi jakimiś perfumami, t.j. ziołami i anyżem. chciałem nieco przytłumić te dominujące nuty, wyciągając jednocześnie nutę tytoniową..
  • Odpowiedz
@dreaper: jest jeszcze trimethyl pyrazine, która to, cytuję: "zalatuje nutą kakaową, ziemistą oraz.. stęchlizną" ;)
ale nie próbowałem. niemniej jednak - planuję zakup w przyszłości z przeznaczeniem, oczywiście - na dodatek, w małych dawkach a nie - na główny składnik
  • Odpowiedz