Wpis z mikrobloga

#poker
#pytaniedoeksperta
Wczoraj wieczorem już o to pytałem ale zdjęcie było faktycznie tak koszmarnie niewyrazne więc zobrazuje sytuację jeszcze raz.
Wygląda to tak, że Janusz i Mirek mają strita. Pytanie kto wygrał w tej sytuacji, a może jest remis?
Słyszałem następujace wersje (a wiadomo, że "gdzie dwóch polaków tam trzy opinie" ) :D
a) Wygrywa Janusz bo ma drugą kartę wyższą - Asa (Najwyższa karta Mirka to Walet nie pokazany na stole)
b) Wygrywa Mirek bo liczy się kolor (dycha kier która doszła do strita) a As Janusza nie ma tu znaczenia
c) Jest remis bo reszta kart nie jest istotna a kolor 10 tez nie ma znaczenia
d) Wynik zależy od tego co to za poker :P

ps. Wszystkich kart obu graczy nie pokazuję bo już nie pamiętam jakie były ale generalnie jakiś szrot do niczego nie pasujący.
worldmaster - #poker
#pytaniedoeksperta
Wczoraj wieczorem już o to pytałem ale zdję...

źródło: comment_7Zo0RMiNaBRidgMdINupgu5FKnExka3X.jpg

Pobierz
  • 16
@stoprocent: @6REY1MISTERIO9: @mati1408: @Ronix: Czyli mimo, że nie byliśmy pewni to udało się wstrzelić prawidłowo ponieważ nie mogliśmy tego rozkminić, podzieliliśmy pulę :)
To jeszcze dopytam, w pokerze przy takich remisowych sytuacjach pozostałe karty gracza nie mają znaczenia? Typu mam Asa kier a przeciwnik najwyższą Damę ale i tak to o niczym nie rozstrzyga?
@worldmaster: Liczy się najwyższy układ jaki możesz ułożyć z dwóch swoich kart i pięciu na stole.
Karty które nie łapią się do układu nie mają żadnego znaczenia, w przypadku takiego samego układu dwóch graczy jest podział.

Przypuśćmy, że grają trzej gracze a na stole układa się poker królewski, nie ma znaczenia wtedy co mają gracze, każdy dzieli się pulą równo.
@worldmaster: widzisz - wszystkim zrobiłeś zadanie trudne do rozwiązania z racji braku pozostałych kart. Jeżeli graliście w Holdema i mieliście TYLKO po 2 karty od początku do końca to macie REMIS. Jeżeli jednak mieliście na początku po 4 karty to jest szansa, że Ty miałeś ostatecznie TTAKQ (para dziesiątek) a Janusz strita. Wszystko zależy od tego co TY miałeś jeszcze w ręce poza tymi TT. W Omaszce MUSISZ skorzystać z 2