Wpis z mikrobloga

@Nicponio_Atencjo: Podsumujmy moje pytania. Czy uważasz, że w puszcze RED BULLA są bakterie, które mając warunki idealne do rozmnażania (CO2, cukier, ciemno, temperatura pokojowa) potrzebują aż 2 lat, aby namnożyć się tak, żeby mi zaszkodzić ? Zastanów się - obejrzyj filmy w jakim tempie rozmnażają się bakterie beztlenowe.

Jedynym możliwym quasi-szkodliwym czynnikiem byłaby zawartość aluminium w płynie, ale nic poza tym się tam nie znajdzie. Mogę zrobić z Tobą wieloletni zakład
@semperfidelis: w takim razie idąc Twoim tokiem rozumowania PO CO jest data ważności? CO sprawia, że produkt jest nie do spożycia? ;> Czemu Red Bull czy Cola, Pepsi Mountain Dew nie są wieczne w swoim spożyciu? Zamknięte w puszcze (aluminium.... Puszki od środka są "lakierowane" w sensie warstwy ochronnej, nic a nic się tam nie przedostaje)
@Nicponio_Atencjo: Co sprawia ? Prawo - i prostota. Łatwiej nakazać drukowanie daty ważności NA PRODUKTACH SPOŻYWCZYCH, niż pisać i wyliczać, na których trzeba, a na których nie. Produkty typu Red Bull, CocaCola i inne tego typu napoje, szczelnie zamknięte nie zepsują się w wiele lat po przekroczeniu tej daty.

Co do aluminium i puszek - napoje w puszkach, pomimo niezliczonej ilości środków zabezpieczających, zawierają aluminium, który pochodzi z puszek. Dzieje się