Wpis z mikrobloga

Jaką byście polecili wtyczkę do WordPress, żeby mógł mi on służyć jako prosty sklep internetowy. W zasadzie przypuszczam, że nawet bardziej jako sklep bez możliwości kupowania :D Wiem, że durnie to brzmi, ale chodzi mi o coś właśnie na kształt sklepu, ale będzie to spełniało rolę bardziej katalogu produktów - coś jak sklep, ale bez koszyka.
Generalnie to może być wtyczka sklepu z możliwością wyłączenia kupowania czy coś w ten deseń.

Uprzedzając: WordPress, bo kiedyś miałem z nim styczność i wiem, z czym to się je a to nie będzie żaden profesjonalny sklep i ogólnie biznes opierając się na tym. Rodzice bardzo dobrej koleżanki prowadzą lokalnie taki biznesik, ale sporo im tego idzie i z tego się utrzymują. Wyszło w rozmowie, że nawet nie mają strony internetowej, a że nas gościli kilka razy po kilka dni, to chciałbym w pewnym sensie się jakoś odwdzięczyć. Stąd "mało profesjonalne" podejście. Ludzie starej ery i na początek chciałbym im coś za darmo zmontować, pewnie jak się przekonają, że to dało jakieś dodatkowe pieniądze, to w przyszłości już zgłoszą się do kogoś, kto im postawi już konkretny sklep.

#wordpress
  • 19
@Tifirifi: Będę kombinował, tylko powiedz mi, jeżeli możesz, czy to nie jest "przekombinowane" i czy da się wyłączyć sprzedaż. Bo oczywiście trafiłem na to, użyłem wcześniej google :) Ale chciałbym coś, co spełni się w roli takiego jakby katalogu i będzie w miarę przyjazne dla ludzi starej daty.
@Tifirifi: Byłbym za wtyczką z jednego prostego powodu - jak już pisałem, ludzie starej daty, chce aby mieli napisane "dodaj produkt/dodaj zdjęcie/dodaj opis" itd. :)
@Dreszczyk: Dziwnie to zabrzmiało i nie wiem, czy mnie obraziłeś w tej chwili, pisząc to z pogardą, czy mam traktować jako komplement :D
@Tifirifi: Tak, chodzi o najprostsze zaprezentowanie oferty, nawet bez żadnych koszyków. Chociaż więcej opcji to żaden problem, tylko żeby się dało je wyłączyć i ewentualnie aktywować stopniowo :)
@Dreszczyk: Ogólnie edytor to ja już poznałem i pod podanym linkiem zobaczyłem linki na fioletowo. Byłem ciekawy, czy przypadkiem nie przeoczyłem opcji w samej wtyczce. Bo chyba wychodzi na to, że trzeba grzebać, czego wolałbym nie robić, bo wtyczka sobie będzie działała, ktoś gdzieś znajdzie opcje kupienia za 0 złotych i będzie się domagał :)
@Dreszczyk: Też tak bym do tego podszedł, ale jeszcze nie wybrałem szablonu :) Miałem nadzieję, że w opcji wtyczki samej w sobie coś takiego jest. Jak już pisałem,, trzeba mi sklepu bez opcji typowych dla sklepu, ale być może w przyszłości fajnie by było powoli je aktywować, bo się zdecydują, że fajne toto.

Ale ogólnie dziękuję za naprawdę pomocne odpowiedzi.