Wpis z mikrobloga

Mirki chce zrobic kilka blogow jako zaplecze na darmowych platformach. Jak je linkować ? Czy dodawanie do jakis grup katalogów np 100 katalogów ma sens ? Kiedyś dodalem normalnego bloga nie zaplecze i efekty byly 0. Dodam ze grupa kulfiego i jeszcze tam kogos... to samo z grupami precli. #seo #pozycjonowanie
  • 21
@ziobro2: Odpuść sobie dziś katalogowanie po takich grupach.

1. Kilka blogów to za mało. Rób jak najwięcej, rób tak, żeby każdy zarabiał na siebie, wtedy koszty ci nie straszne.
2. Linkuj na start w "portalowych" katalogach (onet, wp, gazeta, gery itp).
3. Jeśli domeny są nowe to daj im chwilę czasu. U mnie ostatni projekt zaplecza na nowych domenach "chwycił" dopiero po 8 miesiącach. Ok 100 stron z fajnym contentem.
4.
@ziobro2: Ja w ostatnim projekcie nie linkowałem wcale :) I dały zajebiste efekty w ciężkiej branży. Tylko ładowaliśmy na nie dość sporo contentu. Ale nawet linkując to przecież nie musisz mieć do zapleczówki miliona linków. Kilka/kilkanaście jest wystarczająca ilością. Jeśli robisz zapleczówki zarabiające to lepiej mieć ich więcej słabiej podlinkowanych niż mniej z dużą ilością linków.

Tak jak pisałem, olej darmowe platformy. To się nadaje na dodatek totalny, a nie jako
@ziobro2: W necie chłopaki robili testy na linkowanie domen z blogspota i okazało się, że wielki G sam siebie nie zbanuje :D taka ciekawostka a subdomenki ładnie idą do góry. Musisz zrobić zaplecze kilku poziomowe a na samym dole możesz cisnąć chłam jednak ostrożnie ... może to być np tak: [money site] >> [zapl 1 rzędu ] >> [zapl 2 rzędu na blogspocie ] zple 2 rzedu może być na blogspocie
@Arrival: no tak ale ja potrzebuje cos na latwe frazy. Myslisz ze jesli postawie 20 blogow na kazda platforme po 3 blogi, na kazdego bloga 20 artow i pozniej bede wstawiac arty z linkami to beda jakies efekty nawet bez linkowania tych blogow?
@ziobro2: Tzn moim zdaniem robienie samemu czegoś co na pierwszy rzut oka wygląda na zaplecze mija się z celem. To lepiej zdobywać linki choćby z for. Czym się różni link z twojego bloga na platformie od stworzenia profilu na wykopie, udzielania się z niego i wrzucenia linka w profil.
Jak masz łatwe frazy i jednocześnie nie masz pomysłu na zarabiające zaplecze to bym je odpuścił i skupił się na ręcznym pozyskiwaniu
@ziobro2: No to słuchaj zrób tak:
- stwórz bloga na blogspocie z frazą w subdomenie
- dodawaj nowy content 2 - 3 razy w tyg
- poszukaj darmowych katalogów i pododawaj tą stronę do nich tylko pacz czy te katalogi są zaindeksowane w google

stwórz 2 zaplecze na innej subdomenie powiązanej tematycznie z pierwszą może być już np na WP (dobrze ją zoptymalizuj) i dodawaj lepsze treści niż na tej z
Zaplecza na platformach blogowych także dobrze się sprawdzają. Można je fajnie wykorzystać np. na bloggerze dołączając do innych społeczności oraz publikując komentarze na ich blogach. Warto także wykorzystać komentarze CommentLuv z blogów o podobnej tematyce. Warto jednak żeby treści na twoim zapleczu były dobrej jakości - tzn. czytelne dla normalnego użytkownika. Wystarczy publikacja 2 postów w miesiącu. Podlinkować można właśnie z komentarzy na podobnych blogach, zakładając profile z krótkim opisem i linkiem,