Wpis z mikrobloga

A poczytałem o zostanie dawcą szpiku i takie moje pytanko. Przy oddawaniu krwi mogę o to spytać czy mogę zostać dawcą? W przyszłym tygodniu pójdę oddać krew, bo wcześniej jakieś problemy były i nie mogłem (niby jakieś szmery w sercu itp - nic potem nie wykryto). A, że chciałbym zrobić coś dobrego na tyle ile mnie stać to chciałbym oddać krew i zapisać się jako dawca szpiku (jeśli oczywiście nie będzie żadnych przeciwwskazań.

#oddawaniekrwi #dawcaszpiku #krwiodawstwo
  • 3
@Dafcio: Zarejestruj się w bazie DKMS, wyślą do Ciebie pocztą patyczki do pobrania wymazu z jamy ustnej. Odeślesz im te patyczki, oni prześlą Ci kartę i pozostanie Ci czekać na kontakt :) W punkcie krwiodawstwa raczej niewiele Ci o tym powiedzą, poza zachętą :)
@Dafcio: Nie rejestruj się w bazie DKMS bo w razie czego, pogonią Cię do Niemiec zgarniając sporą kasę za to że pobranie miało miejsce za granicą. Poza tym podobno DKMS stworzył swoją własną bazę na własne potrzeby.

Tu masz listę RCKiK, które pobierają krew do badań od chętnych do zostania dawcami >> http://www.poltransplant.org.pl/rekrutacja_dawcow.html
Twoje dane trafią do polskiego Poltransplantu a następnie do ogólnoświatowej bazy danych i w razie czego, pobranie nastąpi