Wpis z mikrobloga

Pytanie do tagu #motoryzacja

Czy zależność wieku auta ma duże znaczenie? Załóżmy że mamy 2 audi a4:

Audi a4 b6 1.8t 163 ps 207 tys przebiegu 2003 rok

Audi a4 b7 1.8t 163 ps 207 tys przebiegu 2005 rok

Gdzie te auta to praktycznie to samo różnią się stylistycznie, a ceną 8 tys zł, nie ukrywając że za 8 tysięcy mam możliwość założenia lpg, serwis zawieszenia i jeszcze na flaszke zostaje. Tylko czy wiek auta ma tu znaczenie?

dodaje tagi może ktoś się odezwie:

#samochody #cokupic
  • 5
  • Odpowiedz
@kozak111: Przy takim samym stanie technicznym - oszczędziłbym 8 tys.
Jakby była mniejsza różnica w cenie, to pewnie bym wybrał nowszy model (nowsza, teoretycznie poprawiona konstrukcja), ale jednak to sporo kasy więcej.
  • Odpowiedz
@kozak111: nie tylko wygląd został zmieniony!
Audi poprawiło przede wszystkim dużo komponentów związanych z bezpieczeństwem.
Z tego co wiem został zastosowany nowy system ESP, zmieniono nastawy zawieszenia(ponoć bardziej podobne do tego z S4 B6) układ hamulcowy oraz sterowania. ESP posiadało już m.in funkcję "suszenia" hamulców w trakcie mokrych warunków. Do tego zostały polepszone wzmocnienia karoserii chroniące w razie kolizji oraz wyposażono w dwustopniowe poduszki bezpieczeństwa. Żeby nie było że tylko
  • Odpowiedz
@kozak111: Jakbyś myślał o B7 starszym i B7 młodszym, to ja rozumiem rozkmine, ale tak to jednak kolejne generacje aut się różnią. Co nie zmienia faktu, że zazwyczaj lepszym dealem jest starszy model, bo dokład do nowego procentowy jest większy niż zysk.
Jako ciekawostkę podam Honde CR-V. Obecna generacja, poprzednia oraz poprzednia poprzednia posiada:
- ten sam silnik 2.4 który ma kosmetyczne zmiany (10KM przyrostu na 10latach, joł)
- ta sama skrzynia automatyczna
- ten sam system napędu 4WD
- no i zawiecha z grubsza
  • Odpowiedz