Wpis z mikrobloga

Cześć mirki.

Zakupiłem sobie odtwarzacz FiiO X1 i potrzebuję pomocy z doborem słuchawek do niego. Jako że i tak wydałem na niego więcej niż planowałem to budżet jest dość ograniczony, chciałbym się zamknąć w 150-200 zł. Problemem jest też, że nigdy mi nie odpowiadały słuchawki dokanałowe, a w tym przedziale cenowym pewnie byłyby najodpowiedniejsze. Zawsze używałem zwykłych pchełek, najczęściej Sennheiser MX170, ale podejrzewam, że przy nich odtwarzacz się będzie marnował. Poza tym mam dość sporą głowę, więc duże słuchawki muszą się dać regulować i być wygodne. Będę je nosił przy sobie, więc muszą też być dość poręczne. No i spotkałem się z opiniami, że nie wszystkie słuchawki dobrze z tym cudeńkiem współpracują. Polecicie coś konretnego?

#sluchawki #audioboners #audio #sluchawkiboners #fiio
  • 8
@code_art: Nie jestem znawcą tematu, na logikę wydawało mi się, że jednak odtwarzacz kosztuje więcej niż słuchawki. Nigdy wcześniej nie kupiłem odtwarzacza za > 200 zł i słuchawek > 40 zł. Zdaję sobie sprawę, że 200 zł to niedużo, ale chciałbym coś rozsądnego na początek w tej kwocie, jak się wkręcę to pewnie rozważę wydanie większej kwoty :)
@kytmer: Słuchawki tak samo jak głośniki są najważniejszym elementem toru audio i to raczej w nie najlepiej włożyć największą część budżetu. Samo Fiio X1 to bardzo dobry wybór. Proponuję wstrzymać się i dozbierać i kupić coś pokroju Sennheiser Momentum On-Ear(nie wiem czy nadają się na dużą głowę ale łatwo je znaleźć i sprawdzić). Lekko ponad budżet masz AKG K450.

A tak w ogóle to do jakiej muzyki ma być?
@Sergeant_Matt_Baker: Nie jestem niestety w stanie sprecyzować jakiej muzyki, korzystać z nich będę pewnie też nie tylko ja, a sam słucham rzeczy bardzo różnych, więc najlepiej by było żeby były możliwie najbardziej uniwersalne. Tym AKG K450 się właśnie zacząłem przyglądać, ewentualnie rozważam BEYERDYNAMIC DTX501p albo Sennheiser PX 200-II. Wszystkie lekko ponad budżet, ale tyle jestem w stanie dać. Jeżeli są porównywalne to chciałbym najwygodniejsze, bo często miałem problem ze zbyt dużym