Wpis z mikrobloga

Achh, wreszcie w domu :) Zmarzłem strasznie na dworze.


Wracając do meritum - oto mój pierwszy filmik! Trochę kulawy, ale zawsze :D
ENJOY!

Następnym razem postaram się pokazać bardziej szczegółowo :)


A na deser dodatek: filmik z motylkiem, którego gość zrobił własnoręcznie w domu:
Enjoy2 :)

Mam nadzieję, że się podobało :)
Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami - obserwuj tag #balizox ;)

#mojehobby #balisong #zainteresowania #niewiemjaktootagowac #pokazmorde
  • 17
@xerxes931: Nóż, którym najbardziej lubię machać :) Pisałem o nim kiedyśtam wcześniej - najcięższy jaki spotkałem i bardzo podoba mi się z wyglądu, chociaż to trochę #niepopularnaopinia. Dokładnie Frost Cutlery Phillipine Butterfly II (z ostrzem z chirurgicznej stali), którego nie sprzedają z tego, co wiem od co najmniej 10 lat.


Ma tylko jedną wadę: wygięte w bok ostrze, które czasem blokuje się w ramieniu :(
@xerxes931: Bałem się tego, ale o dziwo nie. Powiem ci, że wręcz przeciwnie! W żadnym innym motylku nie miałem mniejszych luzów o.O Boję się trochę, czy nie zniszczą się te nity za prędko, ale póki co trzymają :) Zapomniałem wspomnieć, że to chyba mój jedyny nóż, w którym latch nie lata luźno, tylko całkiem nieźle trzyma.
@Zoxico: To dobrze. Bo ostatnio wysnułem teorię że może powinienem kupić Albainoxa (jeśli już chciałbym kupić noża), bo jest konkretny model który tak samo jak ten z Twojego filmika ma nity i jednoczęściowe rączki. Jak wiadomo, gdy są dwie okładki, przemieszczają się one między sobą w niewielkim stopniu, a to przemieszczenie przenosi się na śruby co skutkuje ich luzowaniem (a gdy dodać do tego wibracje przenosi się to na odkręcanie się).
@STA1KERpl: Wiem, że było dużo niedociągnięć, ale chciałem po prostu zobaczyć jak wyjdzie :) Poza tym to było trochę tak na szybko, jak nikogo nie było akurat w mieszkaniu :D Następnym razem może być ciężko o taką sytuację. Wiem mniej więcej co poprawić. Szkoda tylko, że nie mam za bardzo czym nagrywać poza tabletem, ale lepsze to niż nic :)
@xerxes931: Jest dokładnie tak jak mówisz. Wspomnę o tym jeszcze
@Zoxico: Jeśli pozwolisz mam kilka pytań( ͡° ͜ʖ ͡°):
1. Jaki był najdroższy motylek jaki kupiłeś?
2. Znasz może jakiegoś ogólnodostępnego balika ze spring latchem prócz BMów?
3. Czym kleisz śrubki?
Jeśli już odpowiadałeś na któreś z tych pytań to sorry, przyznam się że wszystkich postów do końca nie czytałem :P
Pozdro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MG66: W sumie wprost nie odpowiadałem :)
1. Najdroższy był MTech Twist, za którego dałem z przesyłką 110zł, a i tak będę miał z nim trochę pracy. Jednak moim zdaniem było warto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2. Niee... aaale da radę zrobić samemu. Wymyśliłem kiedyś sposób jak zrobić takowy z gumki recepturki, by dalej mozna było go zamykać. Do niektórych noży o odpowiedniej budowie (np Twista) można
Zoxico - @MG66: W sumie wprost nie odpowiadałem :)
1. Najdroższy był MTech Twist, za...

źródło: comment_e5zE4JK15DxFcdH1rppXivpsEye6JqBB.jpg

Pobierz
@Zoxico: Ja kupiłem polecany na forum knives Loctite zielony do gwintów, określany jako mocny... skleiłem nim narazie jednego noname'a i tak się rozklekotał że otwiera się w 4 strony ( ) ale nie chcę oceniać po jednym przypadku, może to przez liche śrubki :P został mi jeszcze drugi za 2 dyszki ale zastanawiam się czy by nie kupić Walthera bo też lubię cięższe nożyki :) Planujesz
@MG66: Też mnie to bardzo cieszy! :) mało powiedziane w sumie.
Heheh, słyszałem, że jest polecany, ale jakoś nigdy nie chciało mi się go szukać, więc korzystałęm po prostu z tego, co aktualnie miałem w domu :) A miałem Techniqll, który sprawdził się bardzo dobrze. No chyba faktycznie jest tak jak mówisz, w sensie, że to wina śrubek, bo różnie to z nimi bywa. Nawet czasem w tych nieco droższych potrafią
@Zoxico: Walther z wyglądu bardzo spoko, dobrze że nie ma tang pina bo mam do nich uraz :D jeśli go kupisz wcześniej ode mnie to recenzja pod #balizox obowiązkowo ;) ja jeśli się na niego zdecyduję to będę kupował niestety dopiero w marcu.
No nic, trzeba iść bo za 5h do roboty, dzięki za odpowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MG66: Na pewno recka cię nie ominie, bo jeśli kupię to chwalić się będę na prawo i lewo ;)
Masz jeszcze szansę się wyspać, jeśli szybko zaśniesz. Miłego dnia w pracy życzę w takim razie :)
Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania, to pisz. Na tyle, na ile się znam postaram się ci odpowiedzieć.